Eestisse jõudsid esimesed Eritreast pärit kvoodipagulased

APTOPIX Libya Migrants.JPEG-d427a

Sel nädalal jõudis Euroopa Liidu rändekava alusel Itaaliast Eestisse neli Eritreast pärit naist, tegemist on esimese korraga, kus Eestisse paigutatakse ümber Eritreast pärit kvoodipagulasi.

Teisipäeval saabus Itaaliast Eestisse neli eritrealannat, kes paigutati elama Vägeva majutuskeskusesse, ütles BNS-ile sotsiaalministeeriumi pressiesindaja. Ühel naistest on keskharidus ning teistel on haridustee pooleli jäänud. Püsivat töökogemust neil pole.

Seni on Eestisse ümber paigutatud Süüriast, Iraagist ja Jeemenist pärit kvoodipagulasi. Ka on tegemist esimese korraga, kus Eestisse paigutatakse kvoodipagulasi ümber Itaaliast

Eesti saatis ümberpaigutatavate põgenikega intervjuusid läbi viivad menetlejad esmakordselt Itaaliasse tänavu septembri lõpus.

Eesti on pidanud Itaaliaga läbirääkimisi alates ümberpaigutamise algusest. Kokkulepet takistas asjaolu, et Itaalia nõustunud intervjuude läbiviimisega kohapeal, nagu seda Eesti esindajad teevad Kreekas ja Türgis. Eesti intervjuude läbiviimisel teevad Itaalias koostööd Euroopa varjupaiga tugiameti töötajatega.

Viimati jõudis Euroopa Liidu rändekava raames ümberpaigutatav pagulaspere Eestisse oktoobri lõpus. Türgist Eestisse saabunud kümneliikmelisse Süüriast pärit pagulasperekonda kuulub kaks vanemat, seitse last ning laste tädi. Üks lastest on täiskasvanud.

Euroopa Liidu rändekava raames on praeguseks Eestisse ümber paigutatud ja asustatud kokku 175 inimest, neist 30 Türgist ja neli Itaaliast. Umbes pooled kvoodipagulastes ei viibi Eestis.

Kokku on Eesti Euroopa Liidu rändekava raames lubanud Kreekast ja Itaaliast ümber paigutada ning Türgist ümber asustada kokku 550 inimest. Türgist on Eesti valmis vastu võtma kokku kuni 160 inimest.

BNS

Fotol on Vahemerel päästmist ootavad pagulased Eritreast, Malist ja Bangladeshist.
(Allikas: AP)

Kommentaarid