Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eestisse saabunud raketisüsteem sai rahastuse juba EKRE osalusega valitsuse ajal

-
10.02.2024
Raketisüsteemid töös. NB! Pilt on illustratiivne, tegu on Himarsi süsteemidega.
© Scanpix

Eesti kaitsevõimekus paranes laevatõrje raketisüsteemi näol ja kuna praeguse valitsuse kaitseminister Hanno Pevkur juba soojendab ennast selle taustal, siis on paslik ära märkida, et see pole mitte Kaja Kallase, vaid varasema valitsuse algatus.

Raketisüsteemi rahastuse otsustas valitsus 2020. aastal, leping riigi kaitseinvesteeringute keskuse ja Proteus Advanced Systems’i vahel sõlmiti 2021. aastal. Projektis osaleb ka Eesti kaitsetööstusettevõte Prolift OÜ, kes teostas sõidukite ümberehituse raketisüsteemile sobilikuks.

BNS vahendab: Eestisse jõudis mobiilne ja kõrgtehnoloogiline laevatõrje raketisüsteem Blue Spear 5G SSM, mis katab oma laskeulatusega ära pea kogu Läänemere.

Blue Spear 5G SSM uue põlvkonna raketisüsteem on Eesti kaitseväe kõige kaasaegsem ja innovaatilisem relvasüsteem, mis on võimeline töötama iga ilmaga nii päeval kui ka öösel, võimaldades horisonditaguste, liikuvate ja statsionaarsete merel asuvate sihtmärkide tabamist. Relva maksimaalne laskeulatus on 290 kilomeetrit. Relv kasutab sihtmärgi otsinguks aktiivset radarsensorit, täpset navigeerimist ja robustset sidesüsteemi, mis on immuunne elektroonilise võitluse vahenditele.

Kaja Kallas üritab alati kõik positiivse endale nimele kirjutada, kuigi paljud asjad on aluse saanud varasemate valitsuste ajal ning paljud asjad (näiteks korralised pensionitõusud või kaitsekulutuste tõstmine) on nagunii paratamatud mistahes valitsuse ajal. Samas, kui on miski halvasti, süüdistab ta Jüri Ratase viimast valitsust, kuigi ise on kolm aastat võimu nautinud ja samas riigi majanduse põhja viinud.

Uued Uudised