Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eestisse saabunud Ukraina sõjapõgenike arv hakkab lähenema viiekümnele tuhandele

26.07.2022
Ukrainlannad lahkuvad Kiievist. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

50 000 on see arv, mida kasutatakse Ukraina põgenike võimaliku piirmäära kontekstis, kuid sõda Ukrainas näib vinduvat ja ilmselt jätkub põgenikevool Eestisse ka edaspidi.

Eelmisel nädalal tuli Eestisse 2247 sõjapõgenikku (sh 385 last), mis on viimase kaheksa nädala suurim lisandunud sõjapõgenike arv. 2247 sõjapõgenikust 1239 inimest oli transiidil ja 1008 soovisid Eestisse jääda.

Kokku on alates sõja algusest riiki sisenenuid 81 918 sõjapõgenikku, kellest 41,7 protsenti soovis Eestist edasi liikuda. Piiri ületanutest 22 342 inimest ehk 27,3 protsenti olid alaealised.

Eesti on alates 27. veebruarist vastu võtnud 47 734 Ukraina sõjapõgenikku. Ajutise kaitse taotlusi on kokku registreeritud 30 913 inimesele.

Eesti statistika hoidub näitamast seda, kui palju ukrainlasi on siit kodumaale tagasi pöördunud. Ilmselt neid palju polegi, sest suur osa saabunutest on venekeelsed Ida-Ukraina linnainimesed, kelles pole seda patrotismi, mis pani pärast venelaste taandumist Kiievi alt umbes miljonit ukrainlast koju naasma.

Ukrainlaste tulekut Eestisse võib piirama hakata hoopis väidetavalt Ukraina sotsiaalmeedias kiiresti leviv video sellest, kuidas putinistist vene mees solvab Pirita rannas ukrainlannasid – Reformierakonna valitsedes on venestamine saavutanud taseme, kus siinse üha kasvava vene kogukonna vaenulikkus võib ukrainlaste saabumise lõpetada. (ERR-UU)