Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eestlane Eestis – kõige diskrimineeritum tühistatav rahvus

-
06.05.2022

Täna ilmus ERR-i arvamusportaalis Maarja Vaino lugu „Eestis elav eestlane oleks nagu nähtamatu olend“.

Kirjandusteadlane arutleb meie hariduse teemal: „Eesti lapsed ei ole juba ammu Eesti haridussüsteemi huviorbiidis. Seal on välisüliõpilased, sisserändajad ja heal juhul ka väljaspool Eestit elavad eestlased. Eestis elav eestlane oleks nagu nähtamatu, eriliste vajadusteta olend, kellega ei pea arvestama.“

Aga nii on ju mitte ainult hariduses: meie peavoolumeedia tõstab esile kõikjal, kus ainult saab, justnimelt väljastpoolt tulnud inimesi: esmatähtsad on nende tunded, nende vajadused, nende solvumised, nende palgad, nende heaolu, nende muusika, nende keel, nende tavad, nende kapriisid. Ja seda kõike peavad tolereerima ja kilgetega tervitama tagaplaanile surutud põliselanikud, keda tembeldatakse sallimatuteks.

Hiljuti avas eesti president Veneetsia biennaalil „eesti“ paviljoni, kus ei olnud mitte midagi eestilikku, ka eestlaste moodi välja nägevaid Eesti esindajaid mitte. Meie nimel lömitatakse seal teiste riikide poolt koloniseeritud maade ees, pannakse eestlastele osa sellest süüst ja etendatakse eestlaste raha eest mingit sootut multikultit ja Kongo diskot, nii et silme ees läheb mustaks.

Eesti reklaamides – ka haridust puudutavates – on tihtipeale esindatud teised rassid, kes ei moodusta murdosagi meie elanikkonnast. Venelasi sealjuures nii ei eksponeerita, kuigi iga neljas Eesti elanik on kahtlemata slaavlane. Mitte ei ma sellest puudust tunneksin, aga kui juba tahate näidata ennast tolerantsena, siis olge seda, ärge silmakirjatsege.

Täna õhtul aga avaldas eesti rahvuse, keele ja kultuuri eest kindlalt seisva Postimehe filiaal Järvamaa Teataja loo „Lugeja küsib, jurist vastab: kas saan lapsepuhkust võtta ainult siis, kui mul on tööl asendaja?“ Ja see asjalik lugu on illustreeritud meie mõistes eksootilise välimusega inimeste pildiga.

Kas tegemist on siis tüüpilise Järvamaa ja Eesti südameks kutsutud Paide elanikuga, kes teeb usinalt põllu- või muud tootmistööd ja siis tahab lapsepuhkusele jääda? Kas nii näevadki välja Järvamaa Teataja tellijad ja ostjad? Tõsiselt? Üritage nüüd meenutada, kes teid toidab.

Küsimused on retoorilised. Nagu mainis Maarja Vaino, on Eestis elav eestlane nagu mingi nähtamatu olend. Isegi rahvuslehe külaväljaanne ei soovi eestlast eksponeerida. Tema enda maal. Isegi tema enda maa maal.

Eestlased, tulge juba ükskord mõistusele, sest eestlane olla on uhke ja hää. Ise ju laulsite.

Ivan Makarov