Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eestlusvaenulik valitsus läks oma kärbetega eesti keele õpetamise kallale

-
27.12.2023
Kristina Kallas viib ellu Elsa Gretškina omaaegset hariduspoliitikat.
© UU

Kuigi Postimees serveerib olukorda sõnadega “Rahahädas riik tegi vene laste eesti keele õppe toetamisele lõpu”, on Kaja Kallase valitsuse eestlusvaenuliku poliitika juures täiesti loomulik see, et ühes valdkonnas avati jällegi uks venestamisele, põhjendades seda traditsiooniliselt rahapuudusega.

BNS vahendab: “Haridus- ja teadusministeerium (HTM) lõpetab kavandatust kolm aastat varem vene õppekeelega klassides ja ka eesti õppekeelega klassides, kus õpib palju muu kodukeelega lapsi, eesti keele õpetamise projekti, mille eesmärk oli viia riigikeele oskus tasemele, mis on vajalik põhihariduse omandamiseks eesti keeles.

Uudis lõpetada tuleva õppeaasta alguseks projekt, mille raames maksis haridusministeerium palgaraha kokku 190 eestikeelsele õpetajale, et nad arendaksid muu ema- ja kodukeelega laste paremate tulevikuväljavaadete nimel nende eesti keelt, tuli mõni nädal tagasi koolidesse ootamatult.”

Olukorras, kus Eesti venestub venekeelsete põgenike ja odavtööliste sisserände tõttu kiiresti, on selline otsus ilmselgelt eestlusvaenulik ja venestumist soodustav. Kaja Kallase valitsusel jätkub raha Ukraina “abistamiseks” Lääne pankade laene garanteerides, majanduse “säilenõtkuse” uurimise jaoks jne, aga kärped tabavad eesti suurperesid ja eesti keele õpetamist.

Imestada pole tõesti midagi, haridusminister Kristina Kallas jätabki eestlastele ainult pastlad ja kandle, nagu ta Sirbis lubas, kuigi ka nende kahe osas on juba kahtlusi. Praeguse valitsuse hariduspoliitika on suunatud eesti keele positsioonide nõrgendamisele, mida näeb Eesti 200 haridusministri tegevuses ja mida toetab ka Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti vene kogukonda soosiv poliitika.

Värske BNS-i uudis tõestab, et eesti keele õpetamise kallale mindi teadlikult. Nimelt teatatakse: “Haridus- ja noorteameti ning Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud programm toetab mitteõppivate ja -töötavate noorte haridustee jätkamist ja tööturule siirdumist 13,6 miljoni euroga, programm kestab 2029. aastani.”

Neid noori on kahtlemata vaja hädasti aidata, aga nagu näha, siis ühte valdkonda raha leitakse, teise valdkonda mitte. Eesti keel ei ole seega vasakäärmuslikule valitsuse mingi prioriteet.

Uued Uudised