Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ei mahu lollus enam riiki ära: ligi miljon eurot mingisugusele rohe-umbluule

-
25.11.2023
Maaeluministeerium

Jutt on üks ja elu teine, õhukeses Eestis pole raharaiskamise vallas midagi muutunud – saabus järjekordne uudis makse tõstva ja kärpeid otsiva riigi arutust rahaloopimisest mingisugusele umbluu-projektile.

Nimelt eraldatakse innovatsiooniprogrammist 833 000 eurot rohe-eesmärkide mõõtmise projektile, mis kannab nime “kestliku toidusüsteemi rohefoor”.

Regionaal- ja põllumajandusministeerium loob tööriista, mille abil on põllumajandusettevõtetel võimalik tulevikus hinnata, millised sammud aitaksid neil liikuda jätkusuutliku toidutootmise suunas. Riigikantselei eraldas prototüübi arendamiseks ja katsetamiseks avaliku sektori innovatsiooniprogrammist 833 000 eurot.

Põllumajandusministeeriumi maakasutuspoliitika nõunik Sandra Salomi sõnul on projekti tulemuseks veebipõhise tööriista prototüüp, mis aitab põllumajandusettevõtetel näha, milline on hetkel nende tootmise hetkeolukord ning millised muudatused aitaks liikuda neil jätkusuutlikuma toidutootmise suunas. Bla-bla-blaa.

Kohati näib, et mõistus on inimesed täielikult maha jätnud. Meie majandus on kokku kukkunud, riigialamaid ikestatakse megamaksudega. Ja siis loobitakse raha vasakule ja paremale lollakate projektinimede all ja bürokraatlike-kantseliitlike põhjenduste varjus.

Alles tuli teade, et majandusministeerium hakkab 120 000 euro eest majanduse säilenõtkust edendama.

Aga vald, kes sulgeb olulise väikekooli, rajab uhke lühtriga bussipeatuse raha eest, mille eest oleks saanud pool aastat kooli lahti hoida.