Ei midagi erilist: välisministri sõnul arutletakse NATO teemal üle Euroopa

Eesti,
- Updated
©EPA/Scanpix

Välisminister Urmas Reinsalu ütles Brüsselis ERR-ile, et siseminister Mart Helme tänase selgituste järel on ülespuhutud skandaal, mille vallandasid Helme sõnad NATO-le alternatiivi otsimisest, lõppenud.

„Ma arvan, et praegu on õhk paks üle kogu Euroopa erinevatest aruteludest ja muredest selle üle,“ ütles Reinsalu. „Ma pean tunnistama, et Eestis on paljud ajakirjanikud küsinud ja välisriigi ajakirjanikud on küsinud kommentaari Prantsusmaa presidendi seisukoha üle, Ameerika administratsiooni ja Türgi partneri seisukohti – neid teemasid on. Pigem on õhk paks erinevast poleemikast. Aga kindlasti ma ütlen seda, et siseminister on oma selgitused andnud, need selgitused kattuvad valitsuse poliitilise liiniga. Valitsuse poliitiline liin selles küsimuses on tingimusteta ja mulle tundub, et see veelahe ei jookse siin ka kuidagi opositsiooni ja koalitsiooni pidi. Niisugustes strateegilistes riigikaitse küsimustes on Eestis konsensus ja see on meile väga tugev relv.“

Reinsalu lisas, et siseminister on selgituse andnud, peaminister on öelnud, ta ise on öelnud, siis polegi rohkem küsimust.

Kommentaarid

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused