Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE algatas eelnõu karmimateks karistusteks keeleseaduse nõuete rikkumiste eest, vastu on… loomulikult Kristina Kallas

-
10.05.2023
Kristina Kallas mõtleb ja tegutseb ka tegelikult nii.
© UU

Eestlastele ainult pastlad ja kandle jätta soovitanud internats-ionalist Kristina Kallas kavatseb  haridusministri ametis olles eesti keele kasutusala võimalikult kokku kuivatada.

BNS vahendab: “Haridus- ja teadusminister Kristina Kallas teeb neljapäevasel valitsuse istungil ettepaneku mitte toetada riigikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni algatatud eelnõu keeleseaduse nõuete rikkumise eest ette nähtud trahvimäärade suurendamise kohta.

Haridus- ja teadusministeerium ei toeta eelnõu, kuna selle eesmärk ja täitmiseks pakutav lahendus jäävat nende arvates ebaproportsionaalseks. Eesti keele kasutust ei saavat ministeeriumi hinnangul tagada vaid kontrollimehhanismide kaudu, samuti trahvide maksimummäära kohati paarikümnekordne suurendamine on proportsioonitu.

Eelnõu algatanud EKRE fraktsiooni hinnangul on praktikas ilmnenud, et nii füüsilised kui juriidilised isikud ei täida keeleseadust oodatud tasemel. Kehtivad trahvimäärad on madalad, mistõttu trahvide tasumine on muutunud mõnedele ettevõtetele lihtsamaks seaduse täitmisest.”

Kui venemeelne minister tahab eesti keelt välja tõrjuda, siis kõlbab iga põhjendus. Poliitprojekt väärib oma nime Jeestidvesti.

Uued Uudised