EKRE algatas koos kolme parlamendierakonnaga laste- ja peretoetuste tõstmise eelnõu

Eesti,
- Updated
©UU
Reformierakonna poliitika tõttu on Eestis Euroopa suurim hinnatõus.

EKRE  algatas koos Keskerakonna, Isamaa ja SDE-ga  eelnõu, millega soovitakse tõsta laste- ja peretoetusi.

 

Eelnõu kohaselt annaks riik igakuist toetust 100 eurot iga lapse eest; lisaks 700 eurot igakuist toetust neile, kes kasvatavad kolme kuni kuut last ning 900 eurot igakuist toetust neile, kes kasvatavad seitset ja enamat last.

Samuti indekseeritaks lasterikka pere toetus, et hoida toetuse suurus muutuva elatustasemega kooskõlas. See tähendab, et elatustaseme tõustes suureneb ka lasterikka pere toetus ning elatustaseme langedes toetus ei vähene.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimehe Martin Helme sõnul tuleb laste- ja peretoetuse tõsta kiirkorras.

„Reformierakonna poliitika tulemusel on Eestist saanud Euroopa Liidu kõige kiirema hinnatõusuga riik. Ettepanekutele langetada makse ja leevendada hinnašokki tõmbas koalitsioon äsja vee peale, aga on tekkinud võimalus, et suudame laste- ja peretoetused Reformierakonna vastuseisu kiuste Riigikogus läbi suruda,“ ütles Martin Helme.

“Mitte ükski laps ei peaks jääma Eestis sündimata rahapuuduse tõttu. Laste kasvatamine ei tohi kaasa tuua vaesusriski. Immigrantidega me oma rahvast ja kultuuri elus ei hoia, peame suutma ise end rahvana taastoota.“

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused