Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE andis üle välismaalaste seaduse ja kõrgharidusseaduse muutmise eelnõu

-
05.05.2022
Anti Poolamets
© UU

Riigikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni liige Anti Poolamets andis eilse Riigikogu täiskogu istungi eel üle EKRE algatatud välismaalaste seaduse ja kõrgharidusseaduse muutmise eelnõu. Poolametsa sõnul on eelnõu välja töötatud selleks, et vältida Eesti kujunemist odava tööjõu sissevoolumaaks, kuna see pärsib tehnoloogilist arengut ja surub alla Eesti töötajate palgataset.

„Teiseks eesmärgiks on Eesti ülikoolide ingliskeelestumise peatamine Eesti maksumaksja kulul ja ülikoolide õppekvaliteedi toetamine, samuti välistamine, et ülikoolid muutuksid niinimetatud migratsioonipumbaks ehk hüppelauaks, mille kaudu kolmandate riikide kodanikud saavad võimaluse tulla Euroopa Liitu,“ lausus Poolamets. Kolmandaks eesmärgiks on täita Eesti põhiseadust, mille kohaselt on Eesti Vabariik loodud selleks, et tagada eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimine läbi aegade.

„Põhiseaduse täitmist ohustab suuremastaabiline immigratsioon, mille mõistlik reguleerimine ongi eelnõu peamiseks eesmärgiks,“ märkis Poolamets.