Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE esindus meenutas Sinimägedes langenuid

-
31.07.2021
Sinimägedes.
© Erakogu

Täna käis bussitäis Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liikmeid Ida-Virumaal Sinimägedes mälestamas sealsetes lahingutes langenuid. Teiste seas oli kohal ka kolm Riigikogu EKRE fraktsiooni liiget – Anti Poolamets, Kalle Grünthal ja Ruuben Kaalep.

Neist Poolamets esindas ühtlasi Riigikogu vabadusvõitlejate ja represseeritute toetusrühma, Ruuben Kaalep asetas pärja EKRE noorteühenduse Sinine Äratus poolt.

Kuigi nii Kanal2 uudistesaade kui ka ERR-i “Aktuaalne Kaamera” rääkisid, et poliitikutele seal käia ei meeldi, olid rahvuskonservatiivid esindatud, ometi nendega mitte ühtegi intervjuud ei tehtud.

Kaasas oli ka 96-aastane leegionär Ruuben Lambur, kellega EKRE esindus sõitis läbi tema lahingupaiku ja otsis üles tema koduküla Virumaal Peresaares, mis oli kunagi üle saja taluga esinduslik asundus, mida käisid vaatamas ka riigijuhid. Tänaseks repressioonide ja kollektiviseerimiste allakäigule suunatud asunduses alles jäänud vaid kolm talu.

1944. aastal Sinimägedes toimunud kaitselahinguid. punaarmee ja Saksa vägede vahel peetakse kõige ohvriterohkemaks lahinguks Eesti pinnal. Arvatakse, et ainuüksi eestlasi hukkus Sinimägedes umbes 2500.