Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

EKRE esitas Eesti Panga nõukogu liikmeks majandusajaloolase Jaak Valge

-
01.06.2020
Ajaloolane ja Riigikogu saadik Jaak Valge
© UU

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Riigikogu fraktsioon esitas Eesti Panga nõukogu liikmeks Riigikogu liikme ja ajaloolase Jaak Valge.

Jaak Valge üheks peamiseks uurimisvaldkonnaks on olnud majandusajalugu. 2003. aastal kaitses ta doktoritöö teemal “Eesti Vabariigi majanduse stabiliseerimine 1918–1924”.

EKRE fraktsiooni esimehe Siim Pohlaku sõnul on Jaak Valge tunnustatud majandusajaloolane, kes on muu hulgas uurinud Eesti majanduse arengut kriisiaegadel. “Eesti Palga nõukogule tuleb kindlasti kasuks, kui seal on inimene, kes oskab Eesti Panga tegevust vaadelda pikemal ajateljel,” märkis Pohlak.

Tulenevalt Eesti Panga seaduse muudatusest kuulub käesolevast aastast lisaks valdkonna ekspertidele ja esimehele Eesti Panga nõukogusse ka esindaja igast riigikogu fraktsioonist.

Reformierakond seadis Eesti Panga nõukogu kandidaadina üles Andres Suti, Sotsiaaldemokraatlik Erakond Ivari Padari, Keskerakond Jaanus Karilaiu ning Isamaa Sven Sesteri.

Nõukogu esimees Mart Laar on ise esitanud liikmeteks Kaie Keremi, Enn Listra, Rein Minka ja Urmas Varblase, kes kuuluvad ka senisesse nõukogusse. Lisaks kuuluvad nõukogusse praegu ka Kalev Kallo, Jaanus Tamkivi ja Liina Tõnisson.