EKRE fraktsiooni juht Indrek Särg taunib laristamist Tartu volikogus

Eesti,
- Updated
Indrek Särg

Tartu uus vastvalitud volikogu pidas 14. novembril oma avaistungit ja registreeris neli fraktsiooni, Isamaa ja Res Publica Liit ning valimisliit Tartu Eest jäid fraktsioonita. Kohe alustati aga ka laiamastaapse linnajuhtide palgaralliga, unustamata kopsakaid lahkumishüvitisi. 

EKRE Tartu volikogu fraktsiooni juht Indrek Särg ütles Tartu volikogu esimest istungit kommenteerides, et mammutistumise põhisaaduseks oli vägev palgatõus linnapea ja tema lugematute abide tarbeks. “Teise tähtsa teona jagati laia kaarega lahkumishüvitisi Tartu linna ja Tähtvere valla tegelinskitele, et nood ikka kohe mitu kuud saaksid rahva tänu kulutada. Rahajagamise kõrval nihutati nagu muuseas pukki ka vastne linnavalitsus. Rahvuskonservatiivid jäid korralike inimestena toimuva suhtes eriarvamusele ning hääletasid nii raha kui linna väärkohtlemise vastu,” sõnas Särg Uutele Uudistele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

14. novembril pidas oma avaistungit vastvalitud Tartu linnavolikogu. Registreeriti neli fraktsiooni. Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimeheks sai Indrek Särg ja aseesimeheks Indrek Kalda. Reformierakonna fraktsiooni esimeheks sai Mihkel Lees, Toomas Kapp, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimeheks sai Jarno Laur ja Keskerakonna fraktsiooni esimeheks sai Vladimir Šokman. Vastavalt Tartu põhimäärusele saavad fraktsiooni moodustada vähemalt viis volikogu liiget. Isamaa ja Res Publica Liit ning valimisliit Tartu Heaks said kumbki volikokku kolm ning valimisliit Tartu Eest kaks kohta. Fraktsioonide esimeestele makstava hüvituse suuruseks kinnitas volikogu 300 eurot kuus.

Tartu volikogu moodustas teisipäeval ka kaheksa alalist komisjoni – arengu- ja planeerimiskomisjoni, hariduskomisjoni, kultuurikomisjoni, linnavarakomisjoni, majanduskomisjoni, rahanduskomisjoni, revisjonikomisjoni ja sotsiaalkomisjoni. Rahvuskonservatiividest said komisjonide aseesimeesteks Indrek Kalda, Kaja Tarto ja Eva Loskit.

Tartu linnavolikogu kinnitas linnapeaks Urmas Klaasi ning abilinnapeadeks Reno Laidre, Madis Lepajõe, Monica Ranna, Raimond Tamme ja Tiia Teppani. Tartu volikogu kinnitas linnavalitsuse struktuuri kuueliikmelisena – linnapea ja viis abilinnapead. Linnavalitsuse sisese tööjaotuse kinnitab linnapea. Volikogu määras linnapea ametipalgaks 4500 eurot kuus. Lisaks määras volikogu linnapeale ametiülesannete täitmisel isikliku sõiduauto kasutamise hüvituse suuruseks 400 eurot kuus. Abilinnapeade palgaks kinnitati 4000 eurot kuus, millele lisandub samuti 400 eurot autokompensatsiooni.

Tartu linnavolikogu teisipäevase otsuse kohaselt makstakse ametist lahkunud volikogu esimehele Vladimir Šokmanile, Tähtvere vallavolikogu esimehele Urmas Tartesele ning Tähtvere vallavanemale Rein Kokale hüvitust valimistulemuste väljakuulutamise päevale eelnenud kahe aasta kuu keskmise ametipalga kuuekordses ulatuses, mis kaetakse riigieelarvest. Ametist lahkunud Tartu abilinnapeale Jarno Laurile makstakse hüvitust kolme kuu ametipalga ja abilinnapeale Jaan Õunapuule ühe kuu ametipalga ulatuses.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused