Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

EKRE-ga on tänavu liitunud kõige rohkem uusi inimesi

-
04.07.2017
Laadime sisu...

Parlamendiparteidest on aasta algusega võrreldes kasvanud enim Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja vähenenud Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) liikmete arv.

Erakondadel oli kohustus esitada 30. juuniks mullused majandusaasta aruanded, mis sisaldavad ka ülevaadet liikmete arvust 31. detsembri 2016 seisuga. Võrreldes neid numbreid äriregistris 4. juulil väljas oleva teabega ilmneb, et suurim muutus on toimunud IRL-i liikmeskonnas, kirjutab rahvusringhäälingu uudisteportaal.

Kui aasta lõpul oli IRL-is 9215 liiget, siis nüüd 8994 ehk erakonnast on lahkunud 221 inimest. Tegelikkuses on lahkujate arv suuremgi, sest vahepeal on erakonnaga olnud ka liitujaid. Tuntumad IRL-ist lahkujad on olnud poliitikud Margus Tsahkna ja Marko Mihkelson, ettevõtja Priit Alamäe, Toiduliidu juht Sirje Potisepp.

Enim on liikmeid juurde võitnud Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE). Kui aasta lõpus oli EKRE-s 8100 liiget, siis praeguse seisuga 8275 liiget. Liikmeskonna juurdekasv on EKRE-l olnud 175 inimest. Viimase poole aastaga on EKRE-ga liitunud teiste seas näiteks Paide sotsiaaldemokraatide endine juht Priit Põder.

ERR/UU