Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE Haabersti osakonda juhib Toivo Tasa

-
20.06.2021
Toivo Tasa
© UU

EKRE Haabersti osakond valis oma üldkoosolekul osakonna juhid, esimehena jätkab endine diplomat Toivo Tasa, aseesimeesteks valiti Urmas Espenberg, Eda Rüütel ja Olav Karro.

Toivo Tasa kõneles, et tegevusaasta oli igas mõttes erakordne. Kuid ainuüksi valimiste tõttu ootab ees niisama erakordne tegutsemisperiood. Osakonna töö oli eriolukorra ja koroonaviiruse jätkuva laialdase leviku tõttu pärsitud, kuid ei katkenud. Suhtlus toimus telefoni, skaibi ja digi-kirjavahetuse abil. Koostöös Põhja-Tallinna osakonnaga õnnestus osaleda Haabersti suursündmusel Õismäe Sügislaadal ning ära pidada osakonna koosolek. Osakonna liikmed osalesid võimalust ja vajadust mööda EKRE toimkondade töös, avaldasid kirjutisi ajakirjanduses.

Toimkonnad toetasid Riigikogu EKRE fraktsiooni tegevust, samuti EKRE ministrite tegevust jaanuarini 2021. Osakonna liikmeid jätkus niihästi Riigikogusse kui ka Tallinna volikokku.

Erakordselt raske tegevusaasta rõõmustab jõudsa liikmete lisandumisega. Osakonna liikmete arv on kasvanud 95ni.

Koosolekul arenenud mõttevahetuses räägiti kohalikest valimistest Urmas Espenberg tõi näite, kus vaid 15% majadest on soojustatud; bussi liin nr. 4 sõidab endiselt vaid Õismäele, mis ei lahenda Mustamäele ja kesklinna kooli minejate ja teiste sõitjate logistikaprobleemi. Räägiti sellest, et puudu on kohalikest koolidest ja lasteaedadest, heakord jätab soovida, samuti pole piisavalt taaskasutuskonteinereid, teedeehitus on hüplik ja plaanipäratu – kõik teetööd toimuvad korraga. Liiga palju rikutakse rohelise mererannikuala loodust ja jagatakse maad kergekäeliselt kalliteks elamukruntideks.

Neis ja paljudes muudes asjades soovivad EKRE Haabersti osakonna liikmed kohalike valimiste kaudu jõuda positiivsete muutusteni.