EKRE haridustoimkond Arvamusfestivalil: vaid tugev rahvuskeelne haridus garanteerib tugeva rahvusriigi

Eesti,
- Updated
©UU
Arvamusfestival 2017

Kesksetel arutlusteemadel ehk kuhu peaks Eesti haridus järgmise 10-15 aasta jooksul jõudma, õnnestus ka EKRE haridustoimkonnal oma hääl kuuldavaks teha.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Küsimusele -millisena kujutate ette Eesti haridust aastaks 2035?- esitles iga erakond ja ekspertgrupp  oma ettekujutuse asjast. Arvamusi oli seinast seina alates globalistlikust ja multikultuursest mudelist kuni kakskeelse õppeni. Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindajad tõid esile mitmeid aspekte. Nii Eesti haridusloo väärikuse kui ka oma pärandit austava hariduse ning rõhutasid eesti kultuuri osatähtsust Eesti hariduses. Samuti viidati inimlikkusele ja väärtuskasvatusele, mistõttu peaks haridus ja õppimine ka kaasajal olema põhiolemuselt üsna sarnane klassikalisele koolile ning vältima väärõpetuste kultiveerimist.

Kogutud ideedest kujundati teemaala Haridus 2.0 ühine kokkuvõttev lause: „Tugev rahvuskeelne haridus garanteerib tugeva rahvusriigi!” ja see oli peamine mõte, mis haridustelgis lõpuks kõlama jäi.

Hiljem süveneti kohapealsetes vestlustes keeleõppe temaatikasse, arutati eesti keele õpetamise traditsioone ning lahati hariduses esinevaid probleeme.

EKRE haridustoimkond usub, et Paide Arvamusfestivalil anti avalikkusele ja osapooltele uus tõuge eesti keele ja eestikeelse hariduse kaisteks, kuigi oponendid ei pruugi sellega veel tegelikkuses täiel määral nõustuda. Võitlus tugeva eesti kooli ja eestikeelse hariduse eest jätkub.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused