Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

EKRE haridustoimkond Arvamusfestivalil: vaid tugev rahvuskeelne haridus garanteerib tugeva rahvusriigi

-
12.08.2018
Arvamusfestival 2017
© UU

Kesksetel arutlusteemadel ehk kuhu peaks Eesti haridus järgmise 10-15 aasta jooksul jõudma, õnnestus ka EKRE haridustoimkonnal oma hääl kuuldavaks teha.

Küsimusele -millisena kujutate ette Eesti haridust aastaks 2035?- esitles iga erakond ja ekspertgrupp  oma ettekujutuse asjast. Arvamusi oli seinast seina alates globalistlikust ja multikultuursest mudelist kuni kakskeelse õppeni. Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindajad tõid esile mitmeid aspekte. Nii Eesti haridusloo väärikuse kui ka oma pärandit austava hariduse ning rõhutasid eesti kultuuri osatähtsust Eesti hariduses. Samuti viidati inimlikkusele ja väärtuskasvatusele, mistõttu peaks haridus ja õppimine ka kaasajal olema põhiolemuselt üsna sarnane klassikalisele koolile ning vältima väärõpetuste kultiveerimist.

Kogutud ideedest kujundati teemaala Haridus 2.0 ühine kokkuvõttev lause: „Tugev rahvuskeelne haridus garanteerib tugeva rahvusriigi!” ja see oli peamine mõte, mis haridustelgis lõpuks kõlama jäi.

Hiljem süveneti kohapealsetes vestlustes keeleõppe temaatikasse, arutati eesti keele õpetamise traditsioone ning lahati hariduses esinevaid probleeme.

EKRE haridustoimkond usub, et Paide Arvamusfestivalil anti avalikkusele ja osapooltele uus tõuge eesti keele ja eestikeelse hariduse kaisteks, kuigi oponendid ei pruugi sellega veel tegelikkuses täiel määral nõustuda. Võitlus tugeva eesti kooli ja eestikeelse hariduse eest jätkub.