Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

EKRE: Homoabielu eelnõu kiirkorras Riigikogu õiguskomisjonist läbirammimine on vastuvõetamatu ja häbiväärne

-
16.05.2023
Kert Kingo ja Varro Vooglaid
© UU

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni saadikud Kert Kingo ja Varro Vooglaid lahkusid tänaselt Riigikogu õiguskomisjoni istungilt protestiks võimuliidu otsusele suruda homoabielu eelnõu komisjonist läbi ilma sisulise aruteluta.

Kert Kingo juhib tähelepanu, et valitsus andis niinimetatud homoabielu seadustamise eelnõu parlamendi menetlusse eile õhtul kell 17.17. „Õhtul kell 21.49 saadeti komisjoni liikmetele kiri, et muudetakse teisipäevast ehk tänast kell 14 algavat komisjoni töökava ja asendatakse esialgsed arutelupunktid homoabielu eelnõuga. Eelnõu maht koos seletuskirjaga on kokku 174 lehekülge. Tavapäraselt jäetakse komisjoni liikmetele materjalidega tutvumiseks aega umbes nädal, et eelnõu esimesele lugemisele ettevalmistamisel eelnõud tutvustama tulevale ministrile ja ametnikele oskaks sisulisi küsimusi esitada. Sel korral jäeti kardinaalselt ühiskonna alusväärtusi muutva eelnõu läbitöötamiseks meile ainult loetud öötunnid, kuivõrd täna hommikul kell 10 algas täiskogu istung. On ilmne, et võimuliidu eesmärk on surmata igasugune arutelu nii suures saalis kui ka komisjonides. Esitasime komisjoni algul oma protesti, kuid koalitsioon surus oma häälte enamusega homoabielu eelnõu komisjoni päevakorda,“ ütles Kert Kingo.

Varro Vooglaiu sõnul lahkusid EKRE esindajad istungilt protesti märgiks. „Niisugust valemängu ei või kaasa mängida. Osalemine niisuguses arutelus, kus meile ei ole antud elementaarset aega kokku 174 leheküljel esitatud eelnõu ja seletuskirjaga tutvumiseks ning kus kõik on ette ära otsustatud, oleks absurdne ja üksnes legitimeeriks elluviidavat teerullitaktikat. “Homoabielu” seadustamise ja sellega ühes homoseksuaalidele lapsendamise õiguse eelnõu kiirkorras õiguskomisjonist läbirammimine on täiesti vastuvõetamatu ja häbiväärne,“ ütles Varro Vooglaid.

„Teerulliga ülesõitmist tuimalt jätkates näitab koalitsioon, et jutud soovist ja valmisolekust midagi sisuliselt arutada on vaid avalikkuse eksitamiseks mõeldud manipulatsioon. Reaalselt ei ole neil mitte mingit sellist valmisolekut – on vaid soov kõige suuremad sigadused võimalikult kiiresti ära teha, maksku mis maksab.“