Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE ja Juhan Aare kohtuvaidluse lahend on juriidiline praak

-
02.08.2018
Juhan Aare
© Scanpix/PM

EKRE ja Juhan Aare vaheline neli aastat kestnud kohtuvaidlus jõudis selle aasta juunis kohtuotsuseni – mõista Juhan Aare osaühingult Eesti Kultuurfilm Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna kasuks välja 11 811 eurot, kuid jätta rahuldamata nõue Juhan Aare vastu ehk põhivõlg 9586 eurot pluss viivis 2225 eurot. EKRE-l ei ole põhjust kohtuotsusega rahul olla.

„Saime Aare vastases vaidluses vormilise võidu, kuid sisulise kaotuse. Kohus leidis, et OÜ Kultuurfilm peab raha tagasi maksma ja meile maksma kohtukulud. Selles firmas pole sentigi raha, meile jääb pankrotihagemise rõõm,“ ütles ütleb EKRE aseesimees Martin Helme.

„Samas otsustas kohus, et Juhan Aare ei pea midagi maksma ja erakond peab tema kohtukulud tasuma. Ehk sisuliselt peame maksma ka Kultuurfilmi kohtukulud, sest neid esindas üks ja sama isik. Eriline grotesk.“

EKRE kavatseb kohtuotsuse edasi kaevata ringkonnakohtusse, sest leiab, et kohus on andnud asjas tuvastatud asjaoludele väära hinnangu, kohaldanud vääralt materiaalõigust ning rikkunud oluliselt kohtumenetluse norme, mis on toonud kaasa väära kohtulahendi.

EKRE-t esindab teise astme kohtus vandeadvokaat Raul Ainla.

Juhan Aare tegutses Rahvaliidu esimehena 2010. aastal juulist novembrini. Just siis andis erakonna kontode kasutamisõigust omanud Aare talle allunud büroojuhatajale korralduse kuuel korral kanda tuhandeid kroone OÜ-le Eesti Kultuurfilm: firmale, mille juhatuse liige ja ainuosanik on Aare.

UU