EKRE ja Uued Uudised läbi ajaloo: selge toetus juudiriigile ja Jeruusalemmale tema pealinnana

Eesti,
- Updated
©AFP/Scanpix
EKRE tunnistab Jeruusalemma Iisraeli pealinnana.

Praegu üritatakse rabi solvamise lugu keerata EKRE vastu, näidates erakonda juudivastasena, kuid milline on tegelikkus?

Eesti Juudi Kogukond kirjutas pühapäeval, et jälgib tähelepanelikult koalitsiooniläbirääkimisi ning on mures EKRE võimaliku võimutuleku pärast.

“Juudi kogukonna jaoks on olulised rahvusvahelise õiguse printsiibid ja Euroopa väärtused, sealhulgas ka kõikide rahvuste õigus enesemääramisele ning kultuurilise mitmekesisuse säilitamine meie riigis. Me mõistame hukka igasuguse antisemitismi, rassismi, ksenofoobia ja muu diskrimineerimise ilminguid meie ühiskonnas,” teatab juudi kogukond.

Tasub aga teada, et just möödunud pühapäeval hukkus Iisraelis palestiinlasest terroristi käe läbi rabi Achiad Ettinger. Haigla teatel suri 47-aastane 12 lapse isa Arieli asunduse lähedal tulirelva- ja noarünnakus saadud haavadesse. Samas rünnakus sai surma ka 19-aastane sõdur Gal Keidan, kolmas iisraellane sai raskelt haavata.

Vaatame siis Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja portaali Uued Uudised tegelikku palet. Kui EKRE oleks antisemiitlik, siis ei toetaks ta ka Iisraeli, kuid toetus juudiriigile on läbiv portaalis teema. Selliseid lugusid on rahvuskonservatiivne meedia pidevalt üllitanud.

EKRE näeb tulevikus Eesti saatkonda Jeruusalemmas asuvat”, UU, 08.11.2018. “EKRE Riigikogu saadik Henn Põlluaas selgitas, et Jeruusalemm on läbi aegade olnud juudiriigi pealinn ja suursaatkonna üleviimise asjas ei saa kahtepidi mõtlemist ollagi. “Tunnustatud Palestiina riiki pole olemas, on vaid kaks territooriumi, mida kontrollivad terroristlikud organisatsioonid,” lisas ta. Ka EKRE esimees Mart Helme kinnitas, et näeb Eesti Suursaatkonda tulevikus Jeruusalemmas asuvat. Praegu asub see Tel Avivis Menachem Begini tänaval.”

“Henn Põlluaas: araablasi juutidele eelistanud Mikser peab tagasi astuma.” 23.12.2017. “Alles see oli, kui mindi täiesti arusaamatutel  põhjustel, erinevalt teistest Euroopa riikidest, kaasa islamiusuliste riikide poliitprovokatsiooniga UNESCO-s ja hääletati Iisraeli hukkamõistva otsuse poolt. Sellega rikuti ka Eesti senise seisukoha vastu, et UNESCO-t ei tohi politiseerida, see on ja peab jääma hariduse ja kultuuriga tegelevaks organisatsiooniks,” selgitas Põlluaas. “Iisrael on kõnealuses regioonis, erinevalt islamiriikidest ainus euroopalik demokraatlik riik.”

Martin Helme: Eesti kahjustas tõsiselt suhteid oma olulisima sõjalise liitlasega”, UU, 22.12.2017. “Helme sõnul andis Eesti USA vastu hääletades oma toetuse Euroopa vaenlastele. “Jeruusalemma küsimuses võeti selgelt araablaste pool. Euroopa on sõjas islamiga, isegi kui suurem osa Euroopast keeldub seda tunnistamast. Selle hääletusega kinnitati veelkord oma Stockholmi sündroomi suhetes islamiga,” ütles Helme. “Anti ka moraalne löök ainsale demokraatlikule Lähis-Ida riigile, keeldudes nõustumast tema suveräänse otsusega oma pealinna asukoha kohta. Sellega anti ka löök suveräänsuse ideele üldisemalt.”

“Valver Kõrgemäe: meie valitsus peaks Jeruusalemma küsimuses oma seisukohti revideerima!” UU, 28.12.2017. “Eesti ajalugu arvestades, oleks Eesti valitsus pidanud olema teenäitaja maailma riikidele Jeruusalemma tunnustamises Iisraeli jagamatu pealinnana. Meil on veel võimalus – tunnustagem Jeruusalemma kui Iisraeli jagamatut pealinna. Samuti tuleb Eesti saatkond viia Tel Avivist Jeruusalemma. Eesti valitsus ei tohi jääda antud teemas USA ja Iisraeli vaenlaste poolele ega ka erapooletuks.” Valver Kõrgemäe on EKRE Soome osakonna juht.

Selliseid lugusid leiab Uutes Uudiste veel päris palju, saatjaks sümpaatia juudi rahva ja tema riigi vastu.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused