EKRE jätkas Euroopa Liidu asjade komisjonis ainsana vastuseisu immigrantide sisseveole

Eesti,
- Updated
Jaak Madison
©UU
Jaak Madison teeb Eesti nimel tööd mitmetes rahvusvahelistes organisatsioonides.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esindaja Jaak Madison hääletas Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis (ELAK) ainsana vastu valitsuse plaanile tuua järgneval kahel aastal Eestisse 80 immigranti. Tema sõnul ei lahenda rändekava põgenikega seotud probleeme, vaid annab hoopis hoogu inimkaubandusele.

Jaak Madison tõi esile, et valitsuse pakutud ümberasustatavate inimeste arv on ebaproportsionaalne, võrreldes lähinaabrite Läti ja Leeduga, kellest esimene ei ole avaldanud valmisolekut ühegi inimese ümberasustamiseks ja Leedu on lubanud vastu võtta kuni 50 inimest, vahendab BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Euroopa Liidu asjade komisjon otsustas toetada valitsuse seisukohti Euroopa Komisjoni uue rändekava osas. Euroopa Komisjon tegi mullu 27. septembril liikmesriikidele ettepaneku asustada 2019. aasta oktoobrist ümber 50 000 rahvusvahelist kaitset vajavat inimest. Valitsus otsustas tuua Türgist Eestisse nii 2018. kui ka 2019. aastal 40 inimest, see tähendab kokku 80 inimest.

ELAK arutas Euroopa Komisjoni rände tegevuskava ning Eesti seisukohti ümberasustamise kohta aastatel 2018-2019 eelmise nädala reedel ning otsustas siis kutsuda selgitusi andma valitsuse esindaja. Sel reedel tuli komisjonile rändeteemal selgitusi andma siseminister Andres Anvelt.

EKRE on juba varemgi kritiseerinud valitsust teravalt selle eest, et ta nõustus vabatahtlikult Euroopa Komisjoni survega, üritades samas üldsust veenda selles, et see on justkui loogiline jätk 2015. aastal eelmise valitsuse poolt antud lubadusele tuua Eestisse 550 ümberasustatut. Visegradi riigid, Austria ja ka lõunanaaber Läti on sellise nõude tagasi lükanud.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused