Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE volikogu: Kaja Kallase võimuperiood tuleb lõpetada esimesel võimalusel

-
30.04.2023
EKRE volikogu

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Volikogu kinnitas tänasel kogunemisel Türi kultuurikeskuses poliitilise avalduse, milles kutsub üles võitlusele.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond kutsub kõiki rahvuslikult meelestatud, traditsioonilisi väärtusi kandvaid, põhiseadustruid ja vabadust armastavaid inimesi koonduma võitluseks ebausaldusväärsete e-valimiste toel võimule saanud liberaalse valetajate valitsuse vastu.

Seame eesmärgiks lõpetada Kaja Kallase võimuperiood esimesel võimalusel. Selleks plaanime Riigikogu kodu- ja töökorra seaduse piires takistada valitsuse kavandatavate maksutõusude, vihakõne ja homoabielude seadustamist, lastetoetuste vähendamist ning muude ühiskonda, inimeste toimetulekut ja Eesti majandust kahjustavate eelnõude vastuvõtmist. Koondame kodanikke, korraldame meeleavaldusi ning vajadusel organiseerime ka muid protestiaktsioone.

EKRE volikogu tõdeb, et e-valimiste vaatlemise ja kontrollimise võimaluse puudumine muudab lõplikud valimistulemused küsitavaks.

Veelgi enam – asjaolu, et valimiste eelselt manipuleeriti, liberaalse leeri kasuks, avaliku arvamusega Venemaalt pärit ja Kremli huve esindavate libauudistega ning valetati valijatele teadlikult oma tegelike plaanide kohta, viitab, et tänasel valitsusel puudub oma äärmuslike kavade elluviimiseks mandaat.

Rahvuskonservatiivid hoiatasid juba valimiste eel nii maksutõusude, massiimmigratsiooni kui ka nn homoabielude eest, aga ka teist meelt olevate inimeste suukorvistamise eest nn vihakõneseadusega ja rohepöörde nime all toime pandava uuskommunismi eest. Meie positiivset platvormi toetas kaalukas osa Eesti ühiskonnast.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond pakub jätkuvalt Eestile märksa paremat ja mõistlikumat plaani kui praegune kolmikliit. Eelarvetasakaalu saavutamiseks tuleb keskenduda majanduskasvu soodustamisele ja energiahindade alandamisele. Selleks tuleb asuda makse – eriti tarbimismakse nagu käibemaks ja aktsiisid –alandama, mitte tõstma. Just majanduskasv tagab meie inimeste toimetuleku ja eelarvelaekumiste märkimisväärse suurenemise. Seetõttu ei tohi leppida võimukoalitsiooni kavandatud maksu- ja aktsiisitõusudega ega kärbetega, mis suurendavad inflatsiooni ja hinnatõusu, vähendavad meie ettevõtete konkurentsivõimet ja suurendavad majanduslangust.

Iibekriisi lahendamiseks tuleb tagada noortele peredele oma kodu soetamise või omamise võimalus ega tohi asuda eraomandit, isiklikku sõltumatust ja toimetulekut maamaksu ja automaksu kaudu piirama. Noorte ja suurperede toetuseks tuleb lastetoetusi tõsta, mitte vähendada. Nn homoabielu riikliku edendamise asemel tuleb toetada ja soodustada abielu mehe ja naise vahelise püsiva liiduna, s.t tuleb toetada loomulikku ja traditsioonilist abielu ja perekonda.

Aastakümneid võimul olnud Reformierakonna poolt tekitatud riigikaitse võimekuslünkade kiireks lahendamiseks tuleb võtta pikaajalist riigikaitselaenu, mille tagasimaksmine ei vaja normaalse majanduskasvu tingimustes maksutõuse. Odava ja küllusliku energia kättesaadavuse tagamiseks tuleb jätkata põlevkivienergia kasutamist. Keskpikas plaanis tuleb võtta suund tuumajaama rajamisele, mitte kogu Eesti täitmisele tuuliku- ja päikeseparkidega, mis ei suuda tagada püsiva ja stabiilse elektrienergiaga varustatust.

Eesti inimesed ei valinud maksutõuse, radikaalseid ühiskondlikke eksperimente perekonna ja lastega või eriarvamusi nullivat teerullipoliitikat. Reformierakonna, Eesti 200 ja SDE koalitsioon võib küll omada toetust Riigikogus, kuid ei oma mandaati ega toetust ühiskonnas.

Juhul, kui liberaal-globalistlik võimuseltskond kavatseb tõepoolest asuda kiiremas korras Eesti ühiskonnast ja parlamendist jõuga üle rullima, et viia ellu valimiste eel mahavaikitud vasakradikaalseid plaane, on ühiskondlike pingete järsk suurenemine Eestis vältimatu. Valitsuse selline käitumine on tõsiseks ohuks Eesti demokraatiale.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond kinnitab, et on vaba, stabiilse, jõuka ja areneva Eesti nimel niisuguseks vastasseisuks valmis. Selles innustab ja kohustab meid Eesti Vabariigi põhiseadus, millele toetudes astume vastu kõigile katsetele muuta Eesti jõuvõtete abil vaesemaks, vähem vabaks, vähem eestilikuks ja vähem normaalseks. Kutsume kõiki Eestist hoolivaid inimesi meiega selles võitluses ühinema.

 

 

Türi 29.04.2023