Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

EKRE juhatus kiitis heaks võimukõneluste alustamise Keskerakonna ja Isamaaga

-
07.06.2022
Martin Helme

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) juhatus otsustas vastu võtta Keskerakonna esimehe Jüri Ratase kutse alustada läbirääkimisi Keskerakonna, Isamaa ja EKRE valitsuse moodustamiseks.

Erakonna esimehe Martin Helme sõnul on erakond huvitatud valitsuse vahetamisest ning sellest, et uude valitsusse kuuluks ka EKRE.

„Meie erakond on selgelt kõige eestimeelsem erakond, kes tajub hästi Eesti inimeste probleeme. Juhatuses moodustati läbirääkimiste meeskond, kuhu kuuluvad veel Mart Helme ja Rene Kokk, kel mõlemal on valitsuses töötamise kogemus,“ ütles Helme pärast tänast juhatuse koosolekut.

Juhatus pani paika erakonna põhiseisukohad koalitsiooniläbirääkimistel.

Helme sõnul number üks teema praegu inimeste toimetulek, hinnatõusu leevendamine, laste-
ja peretoetuste tõstmine.

Teema number kaks on immigratsioon. „Eestis on käima läinud massiline sisseränne, meie rahvaarv kasvab 1% kuus. See ähvardab hävitada meie rahvusriigi,“ selgitas Helme.

Teema number kolm on riigikaitse. „Senine valitsus ei ole riigikaitsesse ühtegi uut võimekust tekitanud, meil on relvastust praegu vähem kui pool aastat tagasi.“

Neljas teema on Helme sõnul rahvusriigi ja eesti keele kaitse. „Me tahame, et nii lasteaiad, koolid kui ka ülikoolid oleksid eestikeelsed.“

Erakonna juhatus leidis, et on põhjendatud minna läbirääkimistele saada valitsuses peaministrikoht.

„Need on asjad, mida me hakkame arutama Keskerakonna ja Isamaaga,“ ütles Helme.