Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE Kristlaste Ühendus: kirikud peavad ka koroonatingimustes avatuks jääma

-
26.07.2021
Kristlaste ühenduse uus juhatus.

EKRE Kristlaste Ühendus toetab peapiiskop Urmas Viilma mõtet, et kirikud peavad ka koroonatingimustes avatuks jääma nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata inimestele ning taunib surmaga silmitsi seisvate inimeste isoleerimist lähedastest ning vaimuliku toest.

EKRE Kristlaste Ühendus valis möödunud laupäeval uue juhatuse kuhu kuuluvad ühenduse esimeheks tagasi valitud Tarmo Hints, aseesimehena jätkav Helle-Monika Helme ning aseesimees Kaidi Suviste, lisaks on uued juhatuse liikmed Merike Holter ja Aita Müürsepp.

EKRE Kristlaste Ühendus tegi ka avalduse koroonatingimustes inimestele väärika lahkumise tagamiseks ning vaktsineerimata inimeste diskrimineerimise ja häbimärgistamise lõpetamiseks.

Alljärgnevalt avaldus täismahus:

„EKRE Kristlaste Ühendus tervitab peapiiskop Urmas Viilma avaldust, et kirikud peavad ka koroonatingimustes jääma avatuks ning seda nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata inimestele. On lubamatu võtta inimeselt võimalus saada vaimset ja hingelist tuge ja seda eriti ajal, kus koroonaviirusest tingitud piirangute tõttu on paljud inimesed sattunud raskustesse, jäänud üksildusse või kaotanud lähedase. Olukorras, kus psühholoogide ja psühhiaatrite juurde on kuude pikkused järjekorrad, on ka mittekristlaste jaoks sageli ainsaks võimaluseks kiiret abi, nõustamist ja hingetuge leida just kohaliku koguduse läbi. Jumalakoda on ainus koht, kus inimene saab abi kohe ja kus inimlikult piiratud abile lisandub ka üleloomulik dimensioon.

Leiame ka, et igas Eestimaa haiglas ja hooldekodus peaks olema tagatud hingehoiuteenus ning igal inimesel Eestis peaks olema võimalus oma elu lõpus väärikalt surra, siseneda maisest elust igavikku lähedaste kohalolu ja toetavate puudutuste ning vaimuliku palvete ja õnnistuste toel. On lubamatu kui ühiskonna kõige haavatavamad ja abitud grupid jäetakse abita või hirmutavas üksinduses surema!“

EKRE Kristlaste Ühenduse nimel:

Tarmo Hints, Helle-Monika Helme, Kaidi Suviste, Merike Holter, Aita Müürsepp