EKRE Kristlaste Ühendus kutsub üles nägema Toompealt toimunu tegelikku tausta

Eesti,
- Updated
©Teet Malsroos/Õhtuleht
Kaarli kirik.

Eesti rahvuskonservatiivide kristlaste ühendus on sügavalt mures selle üle, kuidas EKRE meeleavaldusel toimunu on keeratud äraspidiseks ja ei taheta näha, mis juhtunu taga tegelikult on. Uued Uudised vahendavad nende pöördumise.

“EKRE Kristlaste Ühendus mõistab üheselt hukka igasuguse vägivalla, mis toimus 26. novembril 2018 EKRE poolt korraldatud ÜRO rändeleppe vastasel meeleavaldusel. Samuti avaldame nördimust labaste ja üle piiri minevate postituste ja kommentaaride suhtes EKRE nimega seotud foorumites.

Samas väljendame ka oma nördimust meediakajastuse suhtes, mis 27. novembril EKRE meeleavaldusel osalejate, aga laiemalt kõigi erakonna liikmete ja valijate pihta suunati: intrid, natsid, märatsejad, rumal pööbel, rünnakrühmlased, hullunud rahvamass, jne. On tõsi, et see inimene, kes kaotas enesevalitsuse ja lõi Indrek Tarandit jalaga (ühe korra, nagu videost näha, mitte ei „peksnud” teda), on EKRE valija ja toetaja.

Samuti on tõsi see, et see mees ei tulnud meelevalduse selleks, et kellelegi kallale minna, vaid selleks, et toetada erakonda oma kohalolu ja plakatitega ning kuulata kõnesid, mis selgitavad rändepakti kahjulikkust Eesti rahvale pikemas perspektiivis (eriti kuna selle paktiga ühineb ka Venemaa). Jah, maaslamajat ei ole viisakas jalaga lüüa, aga kas verbaalselt võib? Meie, EKRE liikmed, tunneme, et meediakajastus, kus võimendatud süü (peksti Tarandit, inimesed märatsesid jne) ja sildistamine lajatati terve erakonna ning selle toetajate peale, on erakonna liikmete, kandidaatide ja toetajate verbaalne peksmine.

EKRE meeleavaldusel juhtus kahetsusväärne intsident, mida ei suudetud ära hoida, sest provokatsiooni ei osatud ette näha. Ja kuigi meeleavaldus kestis kaks ja pool tundi, millest nii enne Tarandi lavale tungimist kui ka pärast Tarandi kõrvaldamist, oli kõik rahulik ja ilma vägivallata, tembeldati kõiki kohaletulnuid pööbliks, märatsejateks. Oleme kogenud nende päevade jooksul abituks tegevat süüdistamist, mõnitamist, osatamist ja parastamist.

Meeleavaldusel osales mitusada inimest (osalejate väitel umbes tuhat), palju perekondi, ka väikeste lastega, oli kristlasi, kes palvetasid meie riigi ja valitsuse eest. Keegi ei märatsenud.

Ometi on selles loos ohvreid ju rohkem kui ainult Indrek Tarand, kes löögi sai, vaid ka see õnnetu Eesti mees, kes enesevalitsuse kaotas ja Tarandile jalaga äsas. Inimene tundis, et tema arvamust ja tundeid, mis selle arvamuse põhjustavad, lihtsalt naeruvääristatakse. Tema emotsionaalselt haavatavat seisundit ja ärritust kasutati provokatsioonis jõhkralt ära ning nüüd ootab teda ilmselt ees nii kriminaalasi kui ka avalik häbistamine. See reklaam Indrek Tarandile tuli ühe lihtsa Eestit armastava kodaniku arvelt. Ohvriks jäid ka EKRE valijaskond ja kandidaadid, keda nüüd üksmeelselt harimatu, rumala ja vägivaldsena näidatakse. Kas see on õiglane? On see väärikas?

Meie, EKRE Kristlaste Ühendus väljendame samuti sügavat kurbust nende EKRE toetajate osas, kes läbimõtlematu ja labaste kommentaaridega foorumites tõmbavad halba mainet kogu erakonnale, kandideerijatele ja valijatele. Palun ärge tehke seda, sest sel moel te hoopis kahjustate EKREt! Jääme viisakaks oma teravustes ja kriitikas, nii nagu me soovime, et meiega viisakaks jäädaks.

Ometi on tõde ka see, et inimesed üle Eesti on viimase piiri peale viidud. Me tunneme, et meie arvamusega ei arvestata ja kodanikuühiskonna hoovad ei toimi enam. Me võime anda allkirju (kooseluseadus, massimmigratsioon, rändelepe), aga see ei lähe valitsejatele korda. Meie arvamus kuulutatakse tagurlikuks. Me tuleme üle Eesti saarest ja laanest kokku, et meelt avaldada, aga meid naeruvääristatakse, sildistatakse, provotseeritakse ja mõnitatakse avalikult nii meedia, presidendi, peaministri kui teiste nn arvamusliidrite poolt.

Mida me peame tegema, et Riigikogu liikmed hakkaksid meie muresid tõsiselt võtma?! Eesti on täiesti lõhestunud nii varanduslikult kui maailmavaatelt. On väike hulk inimesi, kellel on elus läinud hästi ja kes siiralt kuulutavad, et nad pole kunagi nii hästi elanud kui praegu. Väga tore, et teil hästi läheb, aga olge lugupidav ja empaatiline ka nende suhtes, kellel ei lähe. Kõikidel ei ole olnud elus samu võimalusi edasi jõuda.

Eestis on inimesi ja mitte vähe, kes ei tunne kahjuks seda edu, mida poliitikud kuulutavad. Hinnad on kohutavalt tõusnud, elektrihind koos võrgutasudega on üle mõistuse, kütuseaktsiis paneb kõikidele teenustele ja kaupadele hindu juurde, paljudel pole vahendeid, et oma kodu soetada. Lapsed elavad Eestimaal hallitavates korterites ja majades, pensionärid ja puuetega inimesed ning omaste hooldajad elavad peost suhu. Suurema osa inimeste palgad on ikka veel liiga väikesed, et ilma stressita toime tulla ja midagi säästudena kõrvale panna.

Inimeste hinged ja ihud on haiged. EKRE on paljude jaoks veel ainus lootus, et elu meie riigis võiks minna paremaks ka nende jaoks, kes täna on hädas ja kes ei taha selle multi-kulti, globalismi ning homoseksuaalsuse ülistamisega kaasa minna. Me vajame seda, et ka meid, EKRE valijaid, Eesti kodanikke, lõpuks ometi ära kuulataks ja meie arvamusega arvestataks. Seda nii meedias kui riigitasandil. Issand olgu meie armsale Eesti riigile armuline ja õnnistagu seda!”

Allakirjutanud: Agnes Pulk, Tarmo Hints, Lydia Hõbesalu, Maie Tähve, Alice Pärnits, Meelis Malk, Merike Holter, Monika Helme, Külli Remsu, Loore Anton, Jaanus Niinemets, Eda Rüütel, Margareta Kolk, Toomas Vallimäe, Martin Judanov, Kaja Tarto, Urnas Kaljurand, Kaidi Suviste, Ülle Vunk.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused