EKRE Kristlaste Ühenduse ühispöördumine

Rubriik Eesti On
©UU
EKRE fraktsioonis olles leidis Urmas Viilma küll rahvuskonservatiividega ühise meele.

Lõppeval nädalal tekitas paljudes usklikes inimestes nördimust peapiiskop Urmas Viilma võimutruu valimissoovitus.

Uued Uudised vahendavad EKRE kristlaste ühispöördumise, mille aluseks on kirikupea variserlik käitumine ja mille tagant omakorda paistavad ohtralt jagatud “katuserahad”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Lugupeetud peapiiskop Urmas Viilma!

Nädala alguspoole jooksis meediast läbi peapiiskop Urmas Viilma ristiinimese valimiskompass, kus soovitati läbi valimiskompassi hääletada ka võimulolevate parteide poolt. Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Kristlaste Ühendusel tekkis sellega seoses mõningaid mõtteid.

Esiteks: meil ei ole tegelikult vaja nn. valijakompassi. Kristlaste “valimiskompassiks” ei saa olla kellegi arvamus, vaid selleks on ennekõike siiski Jumala Sõna. See on see, millega katsutakse kõike läbi. Sellega katsutakse läbi ka nii valimislubadusi kui parteide sisu üleüldse.

Kristlaskonnal ei ole mõtet anda oma häält parteile või parteidele, kelle poolt lubatakse infomürana meeletult asju, kuid vastukaaluks tehakse püüdlusi ümber defineerida abielumõistet või mingil muul moel tahetakse musta valgeks rääkida. Raha ei ole kristlikus pildis mitte mõõdupuu, vaid vahend.

Teiseks: sellepärast ei ole eriti ka mõtet pöörata tähelepanu valimisprogrammidele, kus perekond ja selle mõiste ei oma tähtsust. Või mingid muud aspektid tekitavad kahtlusi. Kristlaste ja kristluse mõõdupuuks ei ole lubadused, vaid Jumala Sõna. Selles mõttes ei ole mõtet üritada kristlaste juures eriti neil parteidel, kellel peale euroopameelsuse ja -vaimsuse selle taga, pole mitte midagi muud pakkuda.

Kolmandaks: mõnes mõttes hämmastab meid tegelikult see, et alles mõni aeg tagasi tuli Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioonile külla Riigikokku ka Eesti Kirikute Nõukogu delegatsioon, et arutada 9 punkti üle, mida EKN pakkus erinevatele parteidele Riigikogu valimisteks. Kohal viibisid ju ka Kristlaste Ühenduse liikmed, kes saavad öelda, et kõikides punktides jõuti üksmeelele ning rohkem see teema arutlust ei leidnud.

Me ei tea seda, kas EKN kohtus teiste parteide esindajatega, kuid mõtlemisainest pakub ikkagi see, et nii EKRE kui ka Isamaa on siiski kõige rohkem avaldanud valmisolekut EKN-i ettepanekud oma plaani võtta ja neid ka täita. Mõlemas parteis on tegutsemas Kristlik ühendus, kes suhteliselt kompromissitult seisavad kõigi nende asjade eest, mis tagavad ka selle, et Eesti oleks vaimselt ja poliitiliselt paigas ning igasugused mujal maailmas levivad segadused ja rumalused nagu vihakõneseadus ja muud taolised hoiakud ei jõuaks Eesti kultuuriruumi.

EKRE lubas selles kontekstis, et kõigi nende asjadega tegeletakse, mis 9 punkti sees said välja toodud. Lihtsalt see, et nad ei olnud kirjas valimislubadustes ei tähenda, et need heidetakse kõrvale. Selle pärast ei tasu muretseda. Pigem tasuks muretseda selle pärast, kui pannakse kirja ja pärast seda lubadust ei täideta. Meie kristlastena juhindume kõige rohkem mitte sellest, mis silma ees, vaid sellest, mis südames.”

Alla kirjutanud!

Tarmo Hints
Ööle Maria Rannu
Maie Tähve
Kaidi Suviste
Merike Holter
Agnes Pulk
Monika Helme
Eda Rüütel
Aita Must

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused