Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE lahendas 400 pensionäri probleemi Pärnu linnavalitsuse plaanide osas

-
08.02.2019
Eakad inimesed väärivad täit tähelepanu ja abi, mida nad Eestis paraku alati ei saa. Pilt on illustratiivne.
© Arvi Kriis/Ekspress Meedia

7. veebruaril tegi Pärnu linnavalitsus linnavolikogu istungil avalduse, et võtab tagasi oma otsuse eakate vabaajakeskuselt aadressil Metsa 10 ruumide äravõtmiseks, taandumine sai teoks tänu volikogu EKRE fraktsiooni survele.

“Tegime 2 kirjalikku ja 1 suulise arupärimise ning 2 artiklit Pärnu Postimehesse,” rääkis Pärnu linnavolikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees Helle Kullerkupp. “See on EKRE fraktsiooni saavutus 3 kuud kestunud pingelises olukorras, kus linnavalitsus tunnistas lõppuks oma vale otsust ning läheb ruume muudelt vabadelt pindadelt otsima ja kohaldama.”

Möödunud kevadel otsustasid linnavalitsus, projektijuht, sotsiaalkeskuse juhataja ja hoolekogu juhataja (kelledest mitte ühelgi pole meditsiinilist haridust), ilma sotsiaalkeskuse hoolekogu ja Pärnu Pensionäride Liitu (PPL) kaasamata, et Metsa tn 10 väikesesse saali ehitatakse 10-kohaline dementsete eakate päevahoiukeskus.

“Metsa tn 10 majas toimetab paarkümmend huviringi, erinevad seltsingud (Pärnu Pensionäride Liit, MTÜ Elulust) ja kogu maja on täiskasutuses. Iga nädal kasutab maja aktiivselt 300-400 inimest, pidude ja pühade ajal on saalidega olnud arusaamatusi ja nende saamisega kontsertide jaoks raskusi. Ringijuhid ja eakad ise ütlevad, et maja on väikeseks jäänud, sest aktiivseid eakaid tuleb järjest rohkem erinevatesse ringidesse ning keskuses käimine on populaarne. Nii et maja kasutajaid kimbutab ruumipuudus ja hoopis oleks vaja mõelda, kuidas maja laiendada ja tulevikku vaadates juurdehituse peale mõelda. Sel hooajal on mõned ringid jäänud isegi ruumipuudusel avamata,” põhjendas linnavalitsuse plaanide vastu astunud EKRE fraktsioon oma seisukohta.

PPL juhatus otsustas 2. oktoobril koosolekul mitte nõustuda väikese saali äravõtmise ja ümberehitamisega 10 dementse eaka päevakeskuseks, kuna sellega kahjustatakse sadade pensionäride aktiivse vaba aja tegevuse võimalusi kogu keskuses. Leiti, et vabaajakeskusesse ei tohiks mitte mingil juhul tuua mäluhäiretega vanainimesi. Nende turvaline viibimise koht on erijärelvalve ja – tingimustega ruumides, kus on vaikus, rahu ja elu kulgeb hoopis teises rütmis kui ühes ülerahvastatud huviringide keskuses. EKRE fraktsioon volikogus asus juba algusest peale eakate eest võitlema.

Järgnesid paljud kohtumised, kus osapooled järele anda ei tahtnud. EKRE fraktsioon juhtis tähelepanu paljudele linnavalitsuse poolsetele rikkumistele. Sügisel korraldas linnavõim paar koosolekut, teatamaks, et otsus on selline ja korraldatagu töö ringi – vabaajakeskus lihtsalt  pandi fakti ette, et 1. jaanuarist saali enam kasutada ei saa. Vastaseid süüdistati ka empaatia puuduses ning leiti palju küsitava väärtusega põhjendusi, miks peab päevahoiukeskus just Metsa tänava majja tulema.

Eakate kogunemiskoht Metsa tänaval on selleks korraks päästetud ja seda tänu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioonile Pärnu linnavolikogus.