EKRE liider: ERJK ületab oma volitusi, me oleme kõik kohustuslikud dokumendid esitanud

Eesti,
©UU
EKRE esimees Mart Helme.

Neljapäeval küsis Delfi Mart Helmelt, miks ei vastanud EKRE Erakondade Rahastamise Järelvalve komisjoni täiendavatele küsimustele valimiskampaania rahastamise kohta.

“Lihtsalt põhjusel – ERJK-d juhivad kaks sotsi, Liisa Oviir ja Kaarel Tarand, kes laiendavad kogu aeg oma volitusi. Me oleme kõik seaduses ette nähtud dokumendid neile esitanud ja neil pole volitusi küsida lisaasju, nemad aga arvavad, et peavad kogu aeg lisa küsima,” vasta Mart Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EKRE esimees heitis meediale ette libauudiste vorpimist, nagu oleks EKRE saanud Tre Raadiolt mingeid keelatud annetusi.

“Me ei ole neid saanud, me oleme algusest peale Tre Raadiole nende saadete eest maksnud. Kõik on fikseeritud, ülekanded on olemas, selle tõestamine ei ole mingi küsimus,” selgitas ta. “Aga ERJK arvab, nagu tema oleks justiitsüsteemist väljaspool seisev organistasioon, mis võib nõuda ükskõik missuguseid andmeid algallikateni välja – neil ei ole seda õigust. Seadus näeb täpselt ette, mida me oleme kohustatud esitama ja kõik kohustuslikud esitused oleme me neile teinud. Ärgu laiendagu oma volituste piire omavoliliselt. See ongi põhjus neile vastu näppe anda, ja kui nad tulevad meid kohtutega ähvardama, lasku käia!”

Seega eemaldavad EKRE poliitikud neid hämaraid tsoone, mille varjus ametkonnad omavolitsevad, et oma tähtsust näidata.

2 commentsOn EKRE liider: ERJK ületab oma volitusi, me oleme kõik kohustuslikud dokumendid esitanud

  • Avatar

    Jaak Pae’le. See “asutuste puhtaksaamine” ei ole niisama lihtne. Kui Saapa-Elmarile taheti saabast anda, siis tõusis põhjakiht (poliitkorrektselt- süvariik) oma jope kaitsele ning nullis asja lõpuks ikkagi ära. Sest EKRE’l ei ole vargamäel ainuenamust, vaid ta on üks kolmest.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused