Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE loobus uute asjaolude ilmnemisel võimupöörde toetamisest Tallinnas. Mart Kallas: “Me ei kavatse liberaalide ja libaisamaalaste röövlibandet võimule aidata”

-
26.03.2024
Mart Kallas

Tallinna volikogu pidas teisipäeva hommikul erakorralise istungi, kus läks hääletusele 37 liikme esitatud umbusaldusavaldus linnapeale, keskerakondlasele Mihhail Kõlvartile ja see läks läbi.
Umbusalduse poolt hääletas 41, ei osalenud 2 kohal olnud volikogulast. Umbusalduse läbiminekuks oli vaja 40 volikogulase poolthäält, volikogus on 79 liiget.

Umbusaldamisel kõne pidanud EKRE fraktsiooni esimees Mart Kallas ütles, et EKRE volinikud panid eelmisel nädalal umbusaldusavaldusele oma allkirja sümboolse solidaarsusavaldusena opositsioonile.

„On täiesti selge, et me ei ole praeguse linnajuhtimisega rahul. Lisamotivatsiooniks oli võimalus kihutada valitsemiskõlbmatud sotsid võimu juurest minema. Paraku on umbusalduse esitamisele järgnenud päevadel olukord muutunud. Sotsid kavatsevad umbusaldada iseennast, lootuses jätkata järgmises linnavalitsuses.“

Kallase sõnul pidasid EKRE Tallinna volikogu liikmed muutunud olukorras nõu erakonna sees, kuulasid oma valijaid ja jõudsid järeldusele, et ei umbusaldusavaldusega kaasa minna. (Ainsa ekrelasena hääletas umbusalduse poolt siiski Urmas Espenberg.)

„Näeme, kuidas meie kätega soovitakse küll kukutada praegune võimuliit, kuid siis jätta meid ikkagi kõrvale. Me ei nõustu osalema sellistes poliitmängudes. Me ei ole nõus, et erakonnad, kes hävitavad praegu Eesti majandust ja inimeste ostujõudu riigi tasandil kavatsevad oma haaret laiendada Eesti pealinna. Reformierakonnal tekib totaalne võimuvertikaal Eestis. Kahepalgeline on ka Isamaa propagandajutt sellest, kuidas eurovalimistel tuleb teha referendum Kaja Kallase valitsusele. Seesama Isamaa soovib praegu Kaja Kallase, Lauri Läänemetsa ja Margus Tsahkna valitsuserakonnad aidata võimule Tallinnas,“ ütles Kallas.

„Reformierakonnal, sotside ja veel kahe erakonna kirju uue võimuliidu puhul ei lähe Tallinna linnaelanikel võimuvahetusest mitte midagi paremaks. Vastupidi, Reformierakonna ja sotside töövõtete hulka kuulub avaliku ressursi ahmimine enda erakondlikesse toiduahelatesse. Veelgi rohkem hakkame saama liberaalset ja globalistlikku poliitikat, mille lõppeesmärgiks on rahvusriikluse häving.“

Kallas ütles, et EKRE ei kavatse liberaalide ja libaisamaalaste röövlibandet võimule aidata. „Samas on selge, et EKRE-st ei saa Tallinnas ka Keskerakonna võimupartnerit. Igaüks, kes oskab kokku lugeda kohtade jaotust Tallinna volikogus, saab isegi aru, et EKRE-l ja Keskerakonnal ei ole koos valitsemiseks hääli koos,“ ütles Kallas. „EKRE jätkab oma valijate huvide esindamist opositsioonis ning plaanib linnas võimu teostada nii, nagu demokraatias kombeks: valimistel volikogus esindatust suurendades, mitte teistest fraktsioonidest ülejooksikuid otsides.“