EKRE ministrite töö kannab vilju: maksupettustele renditööjõu arvelt pannakse piir 

Eesti,
©Uued Uudised
Rahandusminister Martin Helme.

Valitsus kiitis neljapäeval heaks EKRE immigratsioonipoliitika raames algatatud seadusemuudatused, mis aitavad vähendada välismaalaste Eestis töötamise ja nende maksustamise reeglite kuritarvitamist.

„Täna esineb teatud sektorites tihtipeale juhtumeid, kus Eesti ettevõttes töötavad välismaa rendifirma töölised, kuid rendifirma jätab nende pealt maksud tasumata ja pakub oma teenuseid seeläbi odavamalt,“ selgitas rahandusminister Martin Helme. „Selline olukord on kahjulik nii meie ettevõtluskeskkonnale ja maksulaekumistele kui tegelikult ka siia toodud välistöölistele.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Probleem seisneb selles, et kui näiteks Poola ettevõtja palkab renditöötajaks inimese Ukrainast, kes saadetakse Eestisse tööle vähem kui 183 päevaks, siis saab Eesti tema töötasu maksustada üksnes juhul, kui isikule palka maksev tööandja on samuti Eestis. Poolal jällegi pole õigus Ukraina residendi töötasu maksustada, kuna tööd ei tehtud Poolas ja tasu saaja pole Poola resident.

Ainuke riik, kellel on õigus ja võimalus sellisel juhul töötasu maksustada, on Ukraina. Maksude tasumine sõltub nüüd aga Ukraina residendi õiguskuulekusest, sest teavet töötasu maksmise ega saamise kohta pole ühegi kolme riigi maksuametil. Kokkuvõttes on selline olukord kahjulik kõikidele riikidele.

Muudatuste tulemusel peab välismaise renditöö pakkuja edaspidi maksu- ja tolliametis registreerima nii ennast kui ka oma mitteresidentidest renditöötajad ning neile väljamakstud töötasudelt tulumaksu kinni pidama.

Sotsiaalkindlustusmaksete tasumise kohustust seaduseelnõu ei muuda ning neid tuleb tasuda teiste asjaomaste seaduste ja EL määruse kohaselt. Eesti kasutajaettevõtja jaoks tulumaksuseaduse ja maksukorralduse seaduste muudatused mingeid täiendavaid kohustusi ei sätesta.

Kuna täna jätavad paljud mitteresidendist tööandjad end maksu- ja tolliametis registreerimata, on ametil keeruline välismaise renditööjõu (väär)kasutamisest tekkivat maksukahju objektiivselt hinnata. Samuti ei jõua amet järelevalve käigus kõiki töötajaid ja ettevõtjaid kontrollida.

Sellise olukorra muutmiseks lisas rahandusministeerium siseministeeriumi algatatud välismaalaste seaduse muutmise seaduse eelnõusse välismaise renditööjõu maksustamiseks vajalikud tulumaksuseaduse ja maksukorralduse seaduse muudatused.

Kommentaarid

2 commentsOn EKRE ministrite töö kannab vilju: maksupettustele renditööjõu arvelt pannakse piir 

  • Avatar

    Täitsa seinast-seina värk. Ühestküljest absoluutset ei toeta välispoliitikat, teisest küljest jälle mitte keegi teine ei tõstata siseasju paremini, kui EKRE needsamad juhid. Nagu vihkamine ja armastus korraga. Muidugi lugupidamine Ratase vastu, kes on seda niivõrd vastuolulist seltskonda ( Isamaa ju rohkem kartellierakond, aga ma tõesti näen, et püüdleb välja!, Edu! ) koos hoida. Kuram, edu igaljuhul, ning vähem vahtu rohkem otsuseid ja mõtet, see töötab!

  • Avatar

    Jüri Böhm !
    FB kaudu saab küll siin vigu parandada !!!
    (Paremal ülanurgas ilmub rippmenüü…)

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused