VIDEO: EKRE mõistab hukka Venemaa katsed ajalugu ümber kirjutada

Eesti,
- Updated

Eesti Konservatiivne Rahvaerakonna Riigikogu fraktsioon toetas parlamendi poliitilist avaldust, milles mõisteti hukka Molotovi-Ribbentropi pakt koos salaprotokollidega ning sellele järgnenud Balti riikide okupeerimine ja Poola jagamine kahe totalitaarse režiimi vahel, mis oli Teise maailmasõja puhkemise oluline eeldus.

73 Riigikogu saadiku esitatud avalduse eelnõu „Ajaloomälust ja ajaloo võltsimisest“ on ajendatud Venemaa provokatiivsetest sõnavõttudest seoses Teise maailmasõja puhkemisega ja ajalooliste faktide võltsimisest oma suurriikliku ideoloogia huvides.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Riigikogu avalduses taunitakse Vene võimude katseid ümber kirjutada ajalugu ning õigustada Teise maailmasõja eel kommunistliku Nõukogude Liidu ja natsionaalsotsialistliku Saksamaa vahel sõlmitud mittekallaletungilepingut ja selle salaprotokolle.

EKRE nimel Riigikogu saalis sõna võtnud fraktsiooni aseesimees Helle-Moonika Helme sõnul on poliitilise võimu suhtumine ajalukku indikaator. „Kremli provokatiivsed sõnavõtud, sealhulgas Stalini poliitiliste sammude õigustamine ja ajalooliste faktide võltsimine näitavad, et Venemaa võib ka praegu käituda nagu Nõukogude Liit 1939. ja 1940. aastal, mil okupeeris Eesti ja teised Balti riigid,“ ütles Helme.

Tema sõnul on tarvis juhtida tähelepanu ka asjaolule, et praegune Venemaa ei tunnista jätkuvalt õigusjärgse Eesti Vabariigi eksistentsi ja meie territoriaalset terviklikkust.

„Möödunud kuu lõpul tegi tugeva avalduse Vene välisministeeriumi ametlik pressiesindaja Maria Zahharova, väites Tartu rahulepingu sajanda aastapäeva tähistamise puhul, et Tartu rahuleping on kehtetu. EKRE näeb selles ühemõttelist ajaloo ümberkirjutamise katset. Venemaa eesmärk on tekitada olukord, kus neil on mugav väita, et Eesti Vabariik ei sündinud mitte 1918. aastal, vaid aastal 1991 ning sellega tõestada kogu maailmale, et pole olnud mingit okupatsiooni,“ ütles Helme.

„Taandades Tartu rahulepingu ajalooliseks dokumendiks püüab Venemaa saavutada moraalse võidu kõiges, mis puudutab nende seisukohta okupatsiooni küsimuses ja muudab küsitavaks kogu meie riikliku järjepidevuse idee, ühtlasi aga kogu meie iseseisvuse legitiimsuse. Eesti riik ei tohi lasta sel juhtuda. Me leiame, et ka suhtumises Tartu rahulepingu kehtivusse peaks Eesti poliitikute seas valitsema konsensus ning katsed rahulepingu kehtivust pisendada või eitada peaksid leidma samasugust hukkamõistu kui mistahes muud ajaloo ümberkirjutamise katsed.“

UU

3 commentsOn VIDEO: EKRE mõistab hukka Venemaa katsed ajalugu ümber kirjutada

 • Avatar

  Millal m6istate hukka maailma USA,Suurbritannia, Iisraeli JUBA TEHTUD ajaloo ymberkirjutused???! M6istke see ka hukka siis juba.

 • Avatar

  Kogu oma austuse juures EKRE suhtes tean, et praegusel hetkel ka Eesti poolne ajalookäsitlus ei just mitte kõige tugevamini faktidega kaetud.
  Aga kuni selle hetkeni kui me pole suutnud on parlamendist välja rookida teatud mitte Euroopseid “toetusgruppe” ei ole paremat lootagi.
  Venemaa teab sedaj selle pärast mängibki meie kassi-hiire mängu – meie iseseisvus on kahjuks tühine sõnakõlks vähemalt hetkeni kuni suudame luua
  Eestis Riigipanga mis on Eesti OMA mitte praegune rahvusvahelise pangamaffia filiaal ja hetkeni kui oleme suutnud OMA seadused muuta määravaks
  EU Liidu “regulatsioonide üle ja viimaseks – kuni hetkeni kui meilt “kolivad” välja NATO sõdurid – kui see kõik ei ole olnud oleme Venemaa jaoks
  vaid Brüsseli koloonia – ja see moodustis on aga ennast OTSESELT konfrontatsiooni seadnud Venemaaga – seega mida muud sealt oodata ongi???!!!
  Tean, et selline asjade asetus ei meeldi siin eriti kellegile aga selline on kahjuks REAALSUS.
  Meil on teoreetiline võimalus seda kõik muuta aga kas meil on selleks “piisavalt karvased ja raudsed munad” – selles on küsimus!!!
  Peamine probleem on aga selles, et enamus rahvast usub aastakümneid refi-bolsevike poolt juba koolidest pähe taotud ajaloolist muinasjuttu.
  Millel pole reaalse ajalooga suurt pistmist – ehk ainult daatumid ja nimed “jooksevad” kokku – muu on bolsevistlik sõjapropaganda.
  Ja valede peale ülesseehitatud riigid/kogumid kaua ei püsi – meenutage või NLiitu…
  Seni kui aga valetame omale näkku ja taha midagi teada reaalsest ajaloost pühitake meid ajaloo prügikasti – küsimus vaid kes pühib!
  Brüssel või Moskva?!

 • Avatar

  Vene mitte ei taha ajalugu ümber kirjutada ,vaid ongi seda teinud juba,nt,et Poola alustas teist maailmasõda.Nüüd putin õigustab stalini terrorismi ja verehimu,eks üks timukas teist kaitseb.Mis puutub Tartu Rahusse,siis venemaa ei tunnista ühtki lepingut,mis talle ei meeldi.Nendega polegi mõtet mingeid lepinguid sõlmida,kunagi ei ,kuna allkiri tagasi võetakse.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused