Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE nõuab valitsuselt nägemust Eesti ettevõtluse päästmiseks

-
15.09.2022
Siim Pohlak: “Peaminister Kaja Kallas armastab põhjendada kõrget elektrihinda energiasõjaga. Miskipärast on tema valitsus otsustanud energiasõjas just nimelt Eesti ettevõtted esimesena õhku lasta.”
© UU

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Riigikogu fraktsioon esitas peaminister Kaja Kallasele arupärimise, milles soovib teada, mida kavatseb valitsus teha Eesti ettevõtluse päästmiseks.

„Peaminister Kaja Kallas armastab põhjendada kõrget elektrihinda energiasõjaga. Miskipärast on tema valitsus otsustanud energiasõjas just nimelt Eesti ettevõtted esimesena õhku lasta,“ ütles arupärimise üle andnud Riigikogu liige Siim Pohlak.

„Iga päev paneb Eestis mõni väikeettevõte juba praegu uksi kinni. Iga päev otsustatakse mõne kohviku, mõne väiketootmise sulgemine, sest ülikalli elektrihinnaga ei ole võimalik enam tooteid või teenuseid pakkuda. Paljud ettevõtjad on hoiatanud, et lõpetavad või seiskavad oma tegevuse eeloleval talvel, kui mõistusevastaselt kõrged elektrihinnad jätkuvad.“

Siim Pohlaku sõnul ootavad ettevõtjad peaministrilt kindlat plaani, kuidas on valitsusel kavas lahendada ebamõistlikult kõrgete energiahindade küsimus ettevõtluse jaoks, et tagada Eesti firmade konkurentsivõime ja hoida ära massiline pankrottide laine.

„Kui valitsus ei toeta ettevõtjaid selles energiakriisis, siis on tulemuseks turu ümberjagamine. Suretatakse välja rahvuslik kapital, kodumaised väikesed ja keskmised ettevõtjad, suureneb töötute hulk ja vaesus ning pikas perspektiivis võtavad turu üle suurkorporatsioonid,“ nentis Pohlak.