EKRE nõuab valitsuselt rahaliste vahendite leidmist põuakahjude kompenseerimiseks

Eesti,
©Peeter Langovits/Postimees
Põllumeestel tekib põldu vaadates laubale murekorts.

Põllumehed on pöördunud valitsuse poole palvega kuulutada selles sektoris välja hädaolukord, kuid valitsus näitas taas üles ükskõiksust, piirdudes vaid kosmeetiliste soovitustega  ja veeretades abistamise teiste institutsioonide kaela.

Valitsuse teatel ei olevat  võimalik seoses põuaga põllumajandussektoris kuulutada välja hädaolukorda, kuid palub pankadel ning kokkuostjatel suhtuda põllumeeste olukorda mõistvalt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Olukord põllumajandussektoris on keeruline, isegi väga keeruline ja erakorraline. Juriidikast rääkides vastab tõele, et tõesti erakorralise olukorra väljakuulutamise võimalust tänane hädaolukorra seadus seoses põuaga ette ei näe,” väitis peaminister Jüri Ratas, kes küll tunnistab olukorra raskust, kuid abistamiseks võimalust ei näe.

“Pöördumine on tehtud Euroopa Komisjoni poole, ma saan aru, et Komisjon on öelnud, et hetkel ei näe põua erakorralise toetuse eraldamise võimalust,” märkis Ratas. See lause tõestab, et Eesti on oma suveräänsuse ja rahanduspoliitika täiesti kaotanud ning sõltub ainult Euroopa Liidu abirahadest. Räigena kõlab ka siseminister Andres Anvelti arvamus, et hädaolukorda saab välja kuulutada vaid siis, kui see ohustab inimeste elusid ja vara, kuigi põud ohustab tervet põllumajandussektorit, mis on omariikluse üheks alustalaks.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) leiab, et valitsus hoidub tahtlikult probleemi lahendamisest ja jätab põllumehed omapäi. Valitsuse poolt pankadele ja kokkuostjatele tehtavad soovitused on sõna otseses mõttes vaid soovitused ega oma mingit juriidilist ega kohustuslikku jõudu, mistõttu oma huvide eest seisvad asjaosalised ei pruugi kokkulepeteni jõuda ning kriis kogub vaid hoogu. “Katsuge ise vaadata, kuidas kokkuleppele saate,” näib olevat valitsuse sõnum, leiab EKRE Jüri Ratase neljapäevast otsust hinnates. See pole riigimehelik käitumine, vaid põllumeeste hülgamine ning näitab valitsuse otsustusvõimetust ja küünilisust.

“Suvesoojus ja hea rannailm on tõeline kink, kuid põllumeestele toob selline ilm vaid suuri kannatusi. Iga Eesti inimene sõltub oma riigi põllumajandusest ja täiesti lubamatu on valitsuse poolt jätta hetkel kriisis olevad põllumehed toetuseta. Praegu peaks põhiülesanne olema nendele lisatoetuse eraldamine,” ütles EKRE Riigikogu saadik Jaak Madison.

EKRE nõuab, et valitsus tegeleks kiiremas korras võimaluste otsimisega põuakahjude kompenseerimiseks, sest põud ähvardab kaasa tuua põllumeeste laostumise ja pankrotilaine, mis selle sektori olulisust arvestades on ohuks Eesti omariiklusele.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused