EKRE sai valimistel poole rohkem hääli kui neli aastat tagasi

Eesti,
- Updated
EKRE valimispidu

Seekordsed kohalike omavalitsuste valimised olid edukad EKRE-le, kuigi üle Eesti võidutsesid ettearvatult erinevad valimisliidud. Eesti Konservatiivne Rahvaerakond võttis enda jaoks rekordilised 76 247 häält. See on Eesti peale kokku neljas tulemus ning kindlasti on tegu märgilise muutusega Eesti valijate eelistustes. EKRE kannul sammus Isamaa, kes sai sel korral 1951 häält rohkem.

Ainuvõim Tallinnas kukkus ning ka tervikuna kaotas Keskerakond hulga hääli. 2017 kogusid nad 158 952 häält, sel korral aga 17 241 häält vähem.

Ka Reformierakonnal tuli kaotusi kannatada, sel korral saadi 12 986 häält vähem kui viimastel kohalikel valimistel.

Kohalike valimiste mõistes täiesti uue tulijana teenis Eesti 200 35 021 hääletaja austuse.

Sotsiaaldemokraadid olid aga selged kaotajad. Kui 2017. aastal said nad n-ö üldarvestuses kolmanda positsiooni, siis sel aastal suutsid ära teha vaid Rohelistele.

Jätkuvalt on iseloomulik, et üldiselt võidutsevad üle Eesti erinevad valimisliidud.

Sel aastal osales valimistel üle riigi 54,7% hääleõiguslikest valijatest, mis tegi kokku 587 356 hääletajat. 2017. aastal oli see number 53,3%.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused