Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE oli valimistel võimsaim, venemeelsed põrusid

-
04.03.2019
Mart Helme
© UU

Kuigi kogu meedia laulab kiidulaulu valimised võitnud Reformierakonnale, oli tegelik võitja siiski Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, kes suurendas oma esindatust Riigikogu peaaegu kolm korda.

EKRE ridades pääsesid Riigikogusse vana esivõitlejate tuumik Mart ja Martin Helme, Jaak Madison, Henn Põlluaas ja Uno Kaskpeit. Sõjaväelasi on peale viimase veel kolm: Riho Breivel, Leo Kunnas ja Alar Laneman. Lisandus rida uusi, kuid samas tuntud võitlejaid, nagu Helle-Moonika Helme, Urmas Reitelmann, Anti Poolamets, aga ka täiesti värskeid tulijad nagu Siim Pohlak ja Kert Kingo (Uued Uudised avaldavad rahvuskonservatiivide Riigikogusse pääsenute nimekirja).

EKRE olid edukuselt esimene Pärnumaal ja Põlva-Valga-Võru ringkonnas ning teisel positsioonil ringkondades üle Eesti, välja arvatud Tallinnas, Tartus ja Ida-Virumaal.

Muidugi võib kindlalt öelda, et võitis eestimeelsus (kui ebasiiras see RE või Isamaa puhul ka poleks) – EKRE saavutas suure edu otseselt rahvuslikelt positsioonidelt. Isamaa suutis tõusta ilmselt täna Urmas Reinsalu soolodele rändepakti vastu ning Reformierakond puhtalt seetõttu, et rääkis valijatele palju õõnsaid sõnu eestlusest ja eestikeelsest haridusest.

Keskerakonnale sai seevastu saatuslikuks just valimiseelne venestamispoliitika päevavalgele tulek Kohtla-Järve sündmuste kaudu, mis peletas eestlased nende juurest eemale, venelased aga jäid lihtsalt leigeks, sest ühendavat “Edikut” ehk Savisaart enam polnud ja venelastele järelandmistest hoolimata ei olnud Ratas piisavalt “svoi”. Venelaste ükskõiksust valimistel näitas ka see, kui palju kaotas Yana Toom oma hääli.

Või nagu kirjutas kolumnist Ivan Makarov Postimehes: “Keskerakonna kesine tulemus päästis Eesti suurest jamast, sest kui erakond suruks läbi variandi “kodakondsus kõigile”, siis võiks ta võita järgmistel valimistel enamuse tänu umbkeelsetele RTR-i vaatajatele ning ülejäänud Eesti jagaks pealinna saatust.” Äramärkimist väärib ka ehtsaima kommunistipiiga Oudekki Loone kukkumine – ENSV ei ole ammu enam popp.

Ja muidugi põrus venelastele ja kakskeelsusele rõhuv poliitprojekt Eesti 200, kellele ei jagunud ei eestlaste ega venelaste sümpaatiat, samuti ka sotsid, kes on rahvusküsimuses multikultuursetel seisukohtadel.

Kuna võimu juurde pääses taas “peenhäälestaja” Reformierakond, siis võib oodata, et eestlus surutakse lihtsalt vaikselt maha ja lastakse see Läänest sissevalguval globalismil lämmatada.  Õnneks on EKRE-l piisavalt tugev positsioon, et see võimatuks või siis väga raskeks muuta.