Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE on jätkuvalt populaarne tööandjate, meeste ja eesti rahvusest inimeste seas

-
24.09.2018
EKRE-l on Eesti ühiskonnas kindel positsioon.
© UU

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on jätkuvalt poliitikamaastikul kolmas jõud ja viiendiku Eesti inimeste lootus.

Viimased Kantar Emori küsitlustulemused näitavad EKRE populaarsustasemeks 20 protsenti, mis tähendab 1,2 protsendipunktilist langust ega ole seega midagi ärevusttekitavat. “Kolmandal kohal oleva Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna reiting pole peale suve alguse tõusu oluliselt muutunud,” tõdes Kantar Emori uuringujuht Aivar Voog.

Tööandjate hulgas on kõige populaarsem Eesti Konservatiivne Rahvaerakond – iseendale tööd andvate vastajate hulgas toetas EKRE-t 38 protsenti, palgatöötajate seas 21,5%.

Meeste seas on EKRE-l kõige suurem toetus — 27,6 protsenti neist annaks hääle rahvuskonservatiividele. Kuivõrd soolises arvestuses rahvust arvesse ei võeta ja meeste toetuses on arvestatud ka venekeelseid, siis võib eeldada, et eesti rahvusest meeste toetus EKRE-le on märgatavalt suurem.

Eestikeelsetest kodanikest toetas Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 24,1%, mis tähendab üldarvestuses teist tulemust. Tasub silmas pidada, et kui EKRE-t toetab 4,1% venelastest, siis Keskerakonnal on nende toetuseks 63,6%, eestlaste seas toetavad Keskit vaid 14,4%.

Kantar Emori uuring mingeid erilisi üllatusi kaasa ei toonud, kuid endiselt on märgata poliitseltskonna Eesti 200 upitamist – kuigi nad said vaid 4,1%, kirjutatakse selle poliitrosolje kohta: “Märkimisväärne on siiski, et erakonnastumise plaanist teatanud poliitiline liikumine Eesti 200 tõusis populaarsuselt kuuendaks jõuks.” (BNS). Samuti levitatakse teadet mingist varivalitsusest – sellist poliittsirkust tehakse ilmselt tähelepanu saamiseks.

EKRE selles globalistlikus seltskonnas enda konservatiivsete vaadetega valijate osas konkurentsi ei näe, pigem riisuvad nood multikultuursust toetavate sotside ja euromeelse Reformierakonna hääled – asi on vaid selles, et “kahesajaliste” tõmblused hakkavad isegi huumorivõtmes tüütuks muutuma, eriti peavoolumeedia ülepingutatud soosingu valguses.

Musta huumorina võiks võtta hoopiski BNS-i teemapüstitust: “Voog: Reformierakond kaotas toetust vanade ja vaeste seas”. Kas oravapartei peaks sellise määratluse peale rahul või ärevil olema?