Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

EKRE ootab justiitsministrilt peaprokuröri nime, mis ei ole Lavly Perling

-
14.09.2019
© Scanpix.

Vaatamata meedias levitavatele erinevatele spekulatsioonidele, et mitte öelda väljamõeldistele, on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) jätkuvalt seda meelt ei esita oma kandidaati peaprokuröri kohale, sest see on justiitsministri ülesanne.

Samas ei soovi EKRE näha Lavly Perlingu jätkamist, mida justiitsminister Raivo Aeg pooldab.

Nüüd kirjutab ka Postimees, et Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ei esita oma kandidaati riigi peaprokuröri ametikohale, kuid on jätkuvalt senise peaprokuröri Lavly Perlingu jätkamise vastu. Justiitsminister Raivo Aeg plaanib aga EKRE vastuseisust hoolimata esitada peaprokuröriks praegu ametis oleva Perlingu. „Niisiis on ses küsimuses poolteist kuud enne Perlingu ametiaja lõppu täielik punnseis,“ nendib ajaleht.

„Kandidaadi leidmine on eelkõige justiitsministri töö,“ kordas Postimehele EKRE aseesimees Martin Helme juba ammu väljaöeldut mõtet, kuigi Postimees lisab, justkui oleks varem antud lubadus pakkuda välja EKRE oma kandidaat sellele kohale.

Igatahes on seis selline, et EKRE ootab justiitsministrilt sobivat kandidaati, kes saab kõigi osaliste toetuse. Teisisõnu – kedagi, kes ei ole Lavly Perling.

UU