Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE peab Ruuben Kaalepit endiselt väärikaks kandidaadiks Integratsiooni Sihtasutuse nõukogusse

27.04.2023
Ruuben Kaalep om oma rahva väärikas poeg.
© UU

Riigikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon otsustas taas nimetada EKRE esindajaks Integratsiooni Sihtasutuse (INSA) nõukogusse Ruuben Kaalepi, kelle eelmine sotsist kultuuriminister Piret Hartman jaanuari keskel nõukogust välja arvas ja kelle vastu oli ebaloogilistel põhjustel Eesti Juudi Kogukond eesotsas Alla Jakobsoniga.

Ruuben Kaalep on varem Postimehele öelnud, et tema missioon nõukogus on hoida eestlust. “Viimase 30 aasta integratsiooniprogramm on olnud oma põhimõtetes eksiteel. Estofiilide ja eesti rahvuskultuuri austajate asemel on pigem kasvatatud ühe Euroopa riigi kodanikke, keskendudes küll demokraatlikele väärtustele, kuid ignoreerides tõsiasja, et Eesti riik on loodud eestlaste enesemääramisele,” lausus Kaalep.

Tema sõnul ei saa Eesti rahvusriigina eeskujuks võtta Lääne-Euroopa või Ameerika kogemust, milles rahvusidentiteeti asendab kodakondsus. “Võõra kõla ja sisuga integratsiooni asemele on vaja eestipärast lõimumist, mis keskenduks Eesti muinaspärandi, keele süvatasandi, vabadusvõitluse ja hõimutunde alalhoidmisele,” selgitas Kaalep.

Ta lisas, et ühine arusaam ajaloost ja austus eestlaste mineviku vastu peab olema mõõdupuuks kõigile siin elavatele muulastele. “Kes ei tunnista Eestit eestlaste kodumaaks, ei austa eestlaste ajaloopärandit ja võitlust kommunistliku okupatsiooni vastu, selle kodu ei ole siin, vaid kusagil mujal,” märkis Kaalep.

Peagi on näha, kas reformierakondlane Heidy Purga on on kultuuriministrina rahvusluse vastu sama vaenulik kui eelnev sotsitar.