EKRE: Piirileping kahjustab Eesti huve

Eesti,
- Updated
Eesti piir

“EKRE seisukohad uue Eesti-Vene piirilepingu osas on kindlad ega ole muutunud,” teatas Konservatiivse Rahvaerakonna parlamendifraktsioon esmaspäeval. “Fraktsiooni saadikud hääletavad piirilepingu vastu ja nõuavad selle denonsseerimist.”

Juhul, kui Riigikogu peaks piirilepingu siiski ratifitseerima, peavad rahvuskonservatiivid “äärmiselt vajalikuks, et vähemalt viide Tartu rahu kehtivusele ja Eesti Vabariigi õigusjärgsusele oleks sätestatud ka lepingus, mis on mõlemale poolele siduv ja kohustuslik.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EKRE fraktsioon teatas, et tunnustab IRL-i muret Tartu rahulepingu kehtivuse ja riigi õigusjärgsuse küsimuses. “Selle mainimine vaid otsuse eelnõu seletuskirjas kannab deklaratiivset iseloomu ega oma siduvat kohustust,” lisasid aga rahvuskonservatiivid.

“Uus Eesti-Vene piirileping kahjustab Eesti huve ning selle järgi puudub vähimgi vajadus, eriti tänapäevases rahvusvahelises olukorras, kus üks lepingupartneritest on annekteerinud võõraid territooriume,” teatasid rahvuskonservatiividest parlamendisaadikud, kutsudes kõigi erakondade saadikuid hääletama piirilepingu ratifitseerimise vastu.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused