Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE: Piirileping kahjustab Eesti huve

12.10.2015
Eesti piir

“EKRE seisukohad uue Eesti-Vene piirilepingu osas on kindlad ega ole muutunud,” teatas Konservatiivse Rahvaerakonna parlamendifraktsioon esmaspäeval. “Fraktsiooni saadikud hääletavad piirilepingu vastu ja nõuavad selle denonsseerimist.”

Juhul, kui Riigikogu peaks piirilepingu siiski ratifitseerima, peavad rahvuskonservatiivid “äärmiselt vajalikuks, et vähemalt viide Tartu rahu kehtivusele ja Eesti Vabariigi õigusjärgsusele oleks sätestatud ka lepingus, mis on mõlemale poolele siduv ja kohustuslik.”

EKRE fraktsioon teatas, et tunnustab IRL-i muret Tartu rahulepingu kehtivuse ja riigi õigusjärgsuse küsimuses. “Selle mainimine vaid otsuse eelnõu seletuskirjas kannab deklaratiivset iseloomu ega oma siduvat kohustust,” lisasid aga rahvuskonservatiivid.

“Uus Eesti-Vene piirileping kahjustab Eesti huve ning selle järgi puudub vähimgi vajadus, eriti tänapäevases rahvusvahelises olukorras, kus üks lepingupartneritest on annekteerinud võõraid territooriume,” teatasid rahvuskonservatiividest parlamendisaadikud, kutsudes kõigi erakondade saadikuid hääletama piirilepingu ratifitseerimise vastu.