Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE piirilepingu arutelu läks tühjale saalile

-
03.05.2022
Riigikogu suur saal piirilepingu arutamise ajal.

Täna on Riigikogu saalis Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ettepanek valitsusele võtta allkiri tagasi loovutuslikult piirilepingult Venemaaga. „Olukorras, kus me toetame Ukrainat võitluses nende territooriumi terviklikkuse eest ja pooldame võimalikult tõhusaid sanktsioone Venemaa vastu, on igati loogiline, et me ei kingi “paremate suhete nimel Venemaaga” Moskvale oma riigi territooriumist 5,2 % ära,“ kommenteerib EKRE esimees Martin Helme.

Ta lisab, et seda ära kinkimist saavad pooldada ainult kahjurid, agendid ja äraandjad. Eks tänane hääletus näitab ilmekalt, kui palju ja kes Riigikogu saali siis Kremli käsilased on.

Seejuures on iseloomulik, et vastava otsuse eelnõu lugemisel olid saalis vaid EKRE liikmed ning mõned üksikud saadikud teistest erakondadest.

„Me näeme, et saal on praktiliselt tühi, kui otsustamisel on väga selge solidaarsusavaldus Ukrainale seoses sellega, et me ei tunnista ega tunnusta Venemaa okupatsioonitegevust meie Tartu rahu järgsetel aladel. See on väga selge solidaarsusavaldus Ukrainale. Ja need, kes on ajanud seda piirilepingut, kes tõenäoliselt, mul ei ole selles erilist kahtlust, on ennast maha müünud väga erinevate riikide luureteenistustele, on kõik siit saalist kadunud,“ ütles EKRE aseesimees Mart Helme.

Martin Helme tuletas meelde, et on seisnud Tartu Rahu piiri eest juba vähemalt 15 aastat. Rahvusliku Liikumise aktiiviga käidi juba 2007. aastal tähistamas Eesti õiget merepiiri Soome lahes. See peaks käima kokku kas Soome piiriga või ulatuma 12 meremiili kaugusele rannikust rahvusvahelise veeni. „Kahjuks otsustasid kahjurid, agendid või äraandjad juba 90-ndatel, et meil võiks olla oluliselt kitsam merepiir,“ kirjutas Martin Helme. “Kõik, kes räägivad, et nad seisavad Ukraina kaitsel ja on Venemaa agressiooni vastu, peaks seisma ka Eesti kaitsel ja seisma meie territooriumi eest. Kui Eesti territooriumist ei hoolita, siis on kõik muu vastu rinda tagumine puhas poliitiline poos, mitteusutav eneseupitamine. Aga Reformikate puhul on see ju nii tavaline.“

 

 

Martin Helme 2007. aastal piiril.