EKRE Põhja-Tallinna ringkond taunib looduserüüstet Haaberstis

Eesti,
- Updated

Haabersti ristmiku ehitamisel käiakse äärmiselt hooletult ümber loodusega, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Põhja-Tallinna ringkonna esimees Urmas Espenberg. “Uus ristmik on mõistagi oodatud ja vajalik ehitis, kuid seda ei saa rajada inimeste elukeskkonna arvelt!”

EKRE Põhja-Tallinna ringkond avaldab toetust puid ja loodust kaitsvatele inimestele, et peatada võimalik hävitustöö Haabersti ristis. Urmas Espenberg leiab, et puude maharaiumist ja kahju loodusele saanuks vältida parema planeerimise ja projekteerimisega. Temaga nõustub ka Keskerakonna siseopositsionäär Peeter Ernits, kes lubab asja eest seista ja nii peaminister Ratase kui ka tegevlinnepea Taavi Aasa käest häirivale olukorrale vastust nõuda.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ka säästva linnaplaneerimisega tegelev norralane Vegard Kristoffer Emanuelsen on asunud Haabersti ristikul seisma looduse kaitsmise eest ja puude mittevajaliku hävitamise vastu. Emanuelseni hinnangul on Haabersti ristmik planeeritud kiirustades ja läbimõtlemata, mis viitab soovile rahad võimalikult kiirelt läbi kantida. Kõik muud olulised küsimused on jäänud tahaplaanile, nagu näiteks looduskaitse, mugavam elukeskkond ning optimaalne liiklus. Rajatav ristmik ei ole piisavalt optimeeritud parimale võimalikule liiklusvoole ning hakkab põhjustama jätkuvalt ummikuid, rääkimata suurest kahjust loodus- ja elukeskkonnale. Emanuelsen näitab meile ka linnupesade lõhkumist ja muud looduskahjulikku tegevust.

Vegard Kristoffer Emanuelsen toob välja, et tee oleks saanud liigutada elumajadest eemale, mitte lähemale nagu praegu. Trass jääb Paldiski maanteel paiknevatele korrusmajadele nüüd liiga lähedale ja kuna sealt eemaldatakse taimestik ning puud sootuks, surub müra ja muu reostus otseselt elumajadele peale. Samuti toob Emanuelsen välja, et vee- ja elektritrassi alla jäävate puude mahavõtmine on läbimõtlematult pahatahtlik. Tegelikult saaks kõige väärtuslikumaid puid säästa, sest tänapäeval on võimalik puudealuseid kommunikatsioonitrasse haljastust säilitades maa alt läbi puurida. Nii poleks vaja ka suuri puid maha raiuda, maad üles kaevata ning seejärel uuesti puud istutada. Selline tegevus on tänapäeva Euroopas sobimatu ja lubamatu ja näitab veenvalt, et Tallinn pole veel rohelise pealinna tiitli saamiseks küps nagu näiteks Oslo, kes pälvis antud aunimetuse sel aastal.

“Juhtumi põhjal tundub, et uueks Eesti Nokiaks on kujunemas eurorahade äraraiskamine ükskõik mis hinnaga, olgu kannatajaks siis sotsiaalne- või looduskeskkond,” arvab Espenberg. “Erinevate arenguprojektide käivitajaks polegi aga sageli mitte Eesti inimeste tegelikud vajadused, vaid hoopis võime suurt raha õigete inimeste taskusse suunata. Kui Haabersti ristmiku maksumuseks on väidetavalt “vaid” 20 miljonit (millest euroraha 17 miljonit), siis veelgi ilmekamalt näitavad seda 1,3 miljardilise Rail Balticu või Tallinna uue 400 miljonilise hiigelhaigla projekti teerullimeetodil läbisurumine.”

SEOTUD LOOD:

Haabersti hõberemmelgas on 6. juuni hommikul veel püsti 

Urmas Espenberg: Keskerakondliku linnavõimu vägivald Haabersti põlispuude kallal on lubamatu

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused