Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE pole veel otsustanud käitumist presidendivalimistel riigikogus

10.08.2016
EKRE pole veel otsustanud käitumist presidendivalimistel riigikogus

Opositsioonilise Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) riigikogu fraktsioon ei ole arutanud ega otsustanud, kas ja keda saadikud riigikogus aset leidvatel presidendivalimiste voorudes toetavad ning kuidas hääletavad.

EKRE aseesimees Jaak Madison ütles BNS-ile, et erakond valmistub valijameeste kogus toimuvateks voorudeks ning EKRE toetab seal oma presidendikandidaati, erakonna esimeest Mart Helmet.

EKRE riigikogu fraktsioon ei ole Madisoni sõnul arutanud, kas ja keda riigikogus ülesseatavatest kandidaatidest toetada.

Madison kinnitas, et EKRE saadikurühm on valmis kohtuma kõigi kandidaatidega. “Loomulikult oleme avatud kõigile kutsetele,” ütles ta. Madisoni sõnul koguneb EKRE fraktsioon kindlasti veel enne 29. augustit ning otsustab, kas ja keda fraktsioon toetab, ning kas hääletatakse ühtselt või antakse hääletamine vabaks.

EKRE kongress otsustas juunis esitada presidendikandidaadiks erakonna esimehe Mart Helme.

Riigikogus kandideerimiseks on vajalikud allkirjad koos Reformierakonna kandidaadil Siim Kallasel ja Keskerakonna kandidaadil Mailis Repsil. Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) toetab Allar Jõksi ning Jõksi soovitas erakonna saadikutel toetada ka Vabaerakonna esinduskogu. Sotsiaaldemokraatliku Erakonna kandidaat Eiki Nestor pole aga kokku saanud oma kanditatuuri esitamiseks riigikogus vajalikku 21 häält.

BNS