Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

EKRE pöördus kaitsepolitseisse taotlusega selgitada välja Eesti põhiseaduslikku korda ohustava valimiseelse inforünnaku korraldajad

-
28.02.2023
Kaitsepolitsei

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) esitas kaitsepolitseile avalduse, milles palub uurida, kas 18. veebruaril alanud EKRE-vastase inforünnaku taga võib olla Venemaa katse sekkuda Eesti poliitikasse eesmärgiga mõjutada valimistulemust.

EKRE juhib avalduses tähelepanu, et infot, milles püütakse Eesti rahvuslikku erakonda vägisi siduda Vene režiimile lähedase oligarhi Jevgeni Prigožini juhitud Wagneri grupiga, võimendatakse meedias metoodilise järjekindlusega.

„Muu hulgas vahendatakse isegi Kremli propagandaportaalide võltsimistunnustega infot ning seda vaatamata asjaolule, et puuduvad vähimadki tõendid, mis viitaksid võimalikule koostööle. Eesti Konservatiivsel Rahvaerakonnal ei ole Venemaa väidetava mõjutustegevusega mitte mingisuguseid ega kõige kaudsemaidki seoseid,“ seisab avalduses.

EKRE hinnangul on toimuval selged infooperatsiooni tunnused: „Tegemist näib olevat koordineeritud kampaaniaga, mis lähtub eesmärgist mõjutada riigikogu valimiste tulemusi.“

EKRE palub kaitsepolitseiametil uurida, kas vahetult enne valimisi ühe suurima poliitilise erakonna mainet kahjustava infooperatsiooni taga võib olla Venemaa või muu välismaise subjekti katse sekkuda Eesti poliitikasse.

„Pidades silmas, et demokraatlike valimiste tulemuse mõjutamiseks kasutatakse ebaausaid võtteid, peaks tuvastama, kui kõnealuse infooperatsiooniga on seotud mõni Eesti erakond või ametkond. Vastuseid väärivad ka küsimused, kas inforünnakute aluseks olevad Venemaalt lekkinud dokumendid on ehtsad või fabritseeritud ning millist osa inforünnakute korraldamisel mängib Balti kaitsekolledži teadur Viljar Veebel, kes on teadaolevalt seotud Kremli juhitud mõttekoja Valdai klubiga,“ seisab avalduses.

„Ausad valimised on põhiseadusliku korra üks nurgakive. Valimiste legitiimsuse tagamiseks on oluline, et võõrriikidel ei oleks võimalik Eesti valimistesse sekkuda. Manipuleeritud valimistulemus on otsene oht Eesti põhiseaduslikule korrale ja demokraatia toimimisele. Täna on valimiste ausus kahtluse all.“