Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

EKRE positsioon uues uuringus: toetusprotsent eestlaste seas 18, üleriigiliselt 15, pealinnas 11

-
18.05.2018
EKRE jääb oma veendumuste juurde ka valitsuses.
© UU

EKRE jätkab erakondade maastikul kindla kolmandana, kusjuures toetus rahvuskonservatiividele püsib stabiilsena.

Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest küsitlusest selgub, et kindla kolmanda koha on erakondade arvestuses saanud EKRE, keda mais toetas 15 protsenti valimisõiguslikest kodanikest. Eestlastest vastajate eelistustes on EKRE 18 protsendiga teisel kohal.

See tulemus on Turu-uuringute aktsiaseltsi senistes küsitlustes kõige kõrgem — aprillikuine tulemus oli 14% ning seejuures jätkab toetus rahvuskonservatiividele stabiilset kasvu. Uuringujuht Juhan Kivirähk sõnas ERR-i veebisaates, et EKRE toetus on kasvanud ka naiste seas.

Ka Tallinnas on EKRE 11 protsendiga kolmandal positsioonil, Lääne-Eesti regioonis aga tõusid rahvuskonservatiivid esimesteks.

Uuringuagentuurid üldjuhul oma metoodikat ei avalikusta, kuid tõenäoliselt küsitletakse või vähemalt proovitakse küsitleda kogu ühiskonna lõikes ehk siis kõiki potentsiaalseid valijaid arvestades. Ilmselt oleks ka raske teha küsitlust vaid poliitiliselt aktiivsete ehk siis nende inimeste seas, kes jälgivad kogu poliitilist tegevust igapäevaselt ja võtavad võimalusel ka sõna. Mitmedki analüütikud on pakkunud, et nende inimeste seas oleks EKRE toetus teistest erakondadest mäekõrguselt üle, mida tõestab ka hiljutine Seitsmeste vaatajaküsitlus.

Kõige populaarsem erakond mais oli Reformierakond 30 protsendilise toetusega. Keskerakonda toetas mais 26 protsenti, mis on tänavu nende keskmine toetus olnud.