EKRE: rahvastikupoliitika põhialuste dokument tuleb täielikult ümber teha

Eesti,
©Scanpix
Henn Põlluaas selgitab, et alus Eesti allakäigule panid Reformierakonna valitsemise ajal.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon ei toeta dokumendi „Rahvastikupoliitika põhialused 2018-2035“ praeguse variandi andmist riigikogu menetlusse.

EKRE fraktsiooni aseesimehe Henn Põlluaasa hinnangul on riigikogu probleemkomisjoni eestvedamisel koostatud dokument nii ebaühtlane ja üldsõnaline, et see ei anna rahvastikukriisi lahendamisele midagi juurde.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Pigem vastupidi, selle ebamääraselt sõnastatud osi võib kasutada mittemidagitegemise põhjendamiseks ja ka põhiseaduslikku imperatiivi – tagada eesti keele, kultuuri ja rahva säilimine – rikkuva immigratsiooni liberaliseerimiseks,“ ütles Põlluaas.

„Dokumendi rändepoliitika osa on sõnastatud nii, et see võimaldab sisserännet laiendada, tõstes ühiskonna pikaajaliste huvide kõrval esile ettevõtjate tööjõu hetkevajadused. Ebaõige on lähenemine, et lühiajaline ränne Eesti püsielanikkonna kujunemist ja ühiskonna sidusust ei mõjuta. Täiesti arusaamatu on ringrändluse soodustamise eesmärk.“

Põlluaas peab probleemiks, et väljarände vähendamise abinõuna ei nähta ette odavama palgaga leppiva võõrtööjõu kasutamise vähendamist.

„Madal palgatase on tööjõu väljarände peapõhjus ning just võõrtööjõu mittekasutamine on ülioluline ja realistlik abinõu väljarände vähendamiseks. Integratsiooni tulemusi ei käsitleta, senist integratsiooni edukust ei analüüsita, see aga peaks olema vajalik sisserände ulatuse kavandamisel,“ ütles Põlluaas.

„Rahvastikupoliitika põhialustes tuleks keskenduda eelkõige sündimusele ja väljarände ümberpööramisele, aga ka vananemisele. Dokumendis pakutud abinõud on deklaratiivsed või viiakse neid juba teiste tegevuste raamides ellu.“

Põlluaas osutab, et dokumendis pole püütudki toonitada põhjalike uuringute vajadust, mille tulemusena võiks tekkida süsteemne poliitika.

„Pole ette nähtud ligikaudseidki rahalisi vahendeid. Rahvastikupoliitika koordineeriva asutusena nähakse valitsust, aga see tähendab senise olukorra jätkumist ehk vastutaja puudumist. Selle asemel võiks kaaluda sõltumatu institutsiooni loomist, mis koordineeriks rahvastikupoliitika järgmisi samme ja nende rakendamist vastuvõetud dokumendi raamides tervikuna,“ ütles Põlluaas.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon ei toeta dokumendi Riigikogu menetlusse andmist, sest pakutud kujul ei ole dokumendi mustand detailseks redigeerimiseks küps.

„Oleme seisukohal, et rahvastikukriisi põhialuste näol on tegemist äärmiselt olulise alusdokumendiga, millega ei tohi kiirustada. Dokument tuleb täielikult ümber töötada, muuta süsteemsemaks ja konkreetsemaks,“ ütles Põlluaas.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused