Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

EKRE Riigikogu fraktsioon ei toeta Mart Laari jätkamist Eesti Panga Nõukogu esimehena

-
29.05.2018
Mart Laar
© Scanpix

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon kavatseb tänasel Riigikogu hääletusel mitte toetada Mart Laari nimetamist Eesti Panga Nõukogu esimeheks.

„Eesti Panga Nõukogu esimehe ametikoht peaks olema täidetud tugeva finantsanalüütikuga, mitte olema sinekuur IRL-i endisele esimehele, kes on finantsmaailmas võhik. Meenutagem rublamüüki, Iisraeli relvatehingut, juttu „likviidsuse likvideerimisest”, kahjulikke erastamistehinguid,“ ütles EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme.

„Mart Laar ei ole võimeline oma ametis tõhusat tööd tegema ja seda ka tervisliku seisundi tõttu. Laari ametisoleku ajal on toimunud skandaalid Danske panga ja Versobanki ümber. Kõik signaalid rahapesu kohta on tulnud väljastpoolt Eestit, ehkki just Eesti Panga Nõukogu esimehe asi oleks olnud sellel silma peal hoida. Samuti ei ole Laari suust kuulnud ühtegi arvamust seoses radikaalsete muutustega riigi eelarvetasakaalus või maksupoliitikas.“

Helme sõnul on Laari tagasivalimise taga tõenäoliselt kokkulepe IRL-i ja Keskerakonna vahel, kus vastutasuks endisele parteiliidrile sooja koha sokutamise eest saab Ratase valitsus IRL-i toetuse tasuta ühistranspordi kehtestamisel. „Tegemist on selgelt parteilise nominatsiooniga. Meie fraktsioon Laari kandidatuuri heaks ei kiida,“ ütles Helme.

UU