EKRE: riik ei tohi hakata soovahetusprotseduure kinni maksma

Eesti,
- Updated
©Scanipix
LGBT+ in action

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon esitas valitsuse rahvatervishoiu seaduse eelnõule 359 parandusettepanekut, et obstruktsiooniga takistada soomuutmist hõlbustava eelnõu vastuvõtmist.

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikme Kert Kingo sõnul on uus rahvatervise seaduse eelnõu ilmekas näide halvast seadusloomest, kus paljude mõistlike muudatuste varjus tahetakse läbi suruda ühiskonda kahjulikult mõjutavat poliitikat.

„Me peame konservatiividena ebamoraalseks ja vastuvõetamatuks, et valitsus tahab hakata soomuutmise protseduure, sealhulgas operatsioone rahastama haigekassa eelarvest,“ ütles Kingo.

„Oma soos kahtlevaid inimesi peab aitama, aga riik ei tohiks neid julgustada oma kehaga ette võtma muutusi, mida tagasi pöörata on võimatu või äärmiselt keeruline. Maailma kogemus näitab, et suur osa oma sugu muutnud inimestest kahetsevad oma otsust, sest on sattunud vihma käest räästa alla. Ka enesetappude hulk on nende seas keskmisest suurem.“

EKRE ja Isamaa tegid ettepaneku rahvatervishoiuseaduse eelnõu juba esimesel lugemisel menetlusest välja hääletada, kuid Reformierakond ja Keskerakond olid vastu. „Kuna muud parlamentaarsed meetmed seaduse pidurdamiseks on ammendunud, kasutame obstruktsiooni,“ selgitas Kingo.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused