Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

EKRE saadiku mullune arupärimine aitas paljastada sotside vale nende pideva vastuseisu kohta miljarditehasele

-
31.05.2018
Emajõe kaitsmine on muutunud valimiskampaania teemaks.
© Sille Annuk/Postimees

Mullu oktoobris pani EKRE saadik Arno Sild tselluloositehase mõttekuse kahtluse alla ja sellest sündis ka kolmapäevane sotside siiruse küsitavuse püstitamine rahvusringhäälingus.

Kogu Eesti peavoolumeedia levitab sotside esimehe Jevgeni Ossinovski väidet, nagu oleks SDE algusest peale Tartu tselluloositehase vastu olnud, kuid ainult Eesti rahvusringhääling on üles võtnud ettevõtluse- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo mullu sügisel Riigikogus lauldud ülistuslaulu miljardiinvesteeringule.

ERR vahendab meenutust, kuidas 11. oktoobril 2017 parlamendi infotunnis küsis EKRE saadik Arno Sild minister Palolt, milline on valitsuse seisukoht kavandatava puidurafineerimise hiigeltehase küsimuses, sest “inimesed on väga mures, kas ikka on õige samm meie väikeses riigis nii suurejoonelist tehast ehitada”.

Minister Palo arutles selle üle, et Eestist viiakse liiga palju puitu töötlemata välja ja täpsustas: “Sellepärast on valitsus öelnud, et me väga ootame, et Eestisse tuleks selliseid investeeringuid, mis metsaressurssi paremini väärindaksid, et meie inimesed saaksid sellest rohkem kasu, meie jõukus kasvaks ja me ei oleks sellise odava ekspordiga tegelev riik. Kui sellest tehasest rääkida, siis võib öelda, et seal kasutataks just kuuske, mändi, kaske ja haaba ning seda väärindataks mitu korda enam, nii et me kõik sellest lõppkokkuvõttes võidaksime ja saaksime rikkamaks.”

Kui  Arno Sild uuris, et kas see pole liiga suur tehas, sest pool toormest tuleb importida Lätist või kuskilt mujalt, siis rahustas Palo teda, et erasektor arvestab äriplaanides nii Eesti raiemahtudega, samuti sellega, et keegi nende pärast Eestis raiemahtusid suurendama ei hakka ning ka sellega, kust puitu lisaks saab. Ehk siis oli ministri arvates kõik juba väga hästi paika pandud.

ERR vahendab ka Urve Palo 2017. aasta jaanuaris Postimehele öeldud sõnu, et uue suurtehase rajamine on mastaapne ja märgilise tähendusega projekt, mis on Eesti majandusarengule oluline investeering. “Kahtlemata peab sellisele projektile tähelepanu pöörama kogu valitsus. Ma ei kahtle, et tänane valitsus on selleks valmis,” märkis minister. “Parim, mida riik selliste projektide puhul teha saab, on mitte protsesse pidurdada ja tagada stabiilne ärikeskkond.”

Sellest saab teha ainult ühe järelduse — sotsid on asunud vassima ja oma varasemaid sõnu sööma, sest vastuseis tselluloositehasele kasvas liiga suureks ja nüüd tuleb näidata, et ollakse koos rahvaga. Oleks projekt suudetud läbi suruda, laulaks Ossinovski sellele praegu kiidulaulu.

Uute Uudiste toimetusse helistanud inimene soovitas tähelepanu pöörata neile poliitilistele jõududele, kes mingil põhjusel toetavad tselluloositehase rajamist Tartumaale, uuringute jätkamist või mistahes muul moel küsimuse üleval hoidmist olukorras, kus kogu Tartu regioon on selle vastu, võimule pretendeerivatel kartellierakondadel aga on rahakott tühi.

“Kui Reformierakonnal ja Keskerakonnal on suured võlad kaelas, Riigikogu ja Euroopa Parlamendi aga on tulemas, siis peavad nad kuskilt raha otsima,” tõi ta oma kahtlused välja. “Ja tselluloositehase idee tuli välja just niipalju aega enne valimisi, et on võimalik kellegi valimiskampaania rahastamise üle rahulikult läbi rääkida. Kui on olemas miljard tehase jaoks, siis leitakse alati miljon võimu tasemel toetuse eest pärast valimisvõitu.”