EKRE saadikud: erikomisjonide ühisistungeid on vaja ainult opositsioonile, et õigustada oma sisutut nõiajahti

Rubriik Eesti On
- Updated
©Uued Uudised
“Rahapesuminister” Jürgen Ligi on varemgi suure suuga lubadusi andnud.

Sotsiaalmeedias kommenteerivad esmaspäevast kahe erikomisjoni istungit EKRE Riigikogu saadikud Peeter Ernits ja Paul Puustusmaa.

“Osalesin riigieelarve kontrolli erikomisjoni ja korruptsioonikomisjonide ühisistungil. Pärast lugesin meediast, mida me kinniste uste taga rääkisime. Nagu kaks paralleelmaailma. Ei ühtegi sõna sellest, et palusin istungi alguses, et komisjoni esimees Jürgen taandaks ennast huvide konflikti vältimiseks (hea Jürgen oli rahapesu kuldajal meie rahaminister), ei ühtegi sõna sellest, et palusin päevakorda võtta Jürgeni rahapesu aegse tegevuse uurimise. Ei ühtegi sõna sellest, et tegin ettepaneku kuulata järgmisel istungil üle välisluureameti peadirektor, kelle salastatud raportile armas Jürgen pidevalt toetub.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Head sõbrad, sellise “raportiga” saab hakkama suvaline suvereporter – paar päeva nokitsemist, 17 suvalise artikli koopiat USA ajalehtedest ja rasvane vene mõjuagendi tempel lataki kunagise FBI bossi otsa ette. Tõele au andes, oma saatekirjas välisluureameti juht vabandab, et sai jah üle jala tehtud ja ei maksa nende raportit liiga tõsiselt võtta,” kirjutab Peeter Ernits.

Saadik Paul Puustusmaa lisab: “See nn ühiskomisjon ei oma sisu ega väärtust. Seda ei rahva ega riigi jaoks. Selle ainuke idee on opositsiooni poolt kõmisevat trummi taguda ja võimalikult palju valitsust torkida. Ükskõik, mis ettekäändel, ükskõik kui naeruväärse “küsitavuse, arusaamatuse, ebakohasuse” selgitamiseks.”

Paul Puustusmaa lisab, et selle poliitilise pamfleti sees on koalitsioonisaadikute rolliks olla “kohustuslikeks rekvisiitideks” laval, sest muidu ei saaks asja nimetada “riigikogu ühiskomisjoniks”.

“Opositsioon istub seal selleks, et leida kuidagi, misiganes moel midagigigi, et õigustada oma sisutut nõiajahti. Ühiskomisjoni juht aga nurub paralleelselt igalt esinejalt kinnitust oma minevikuvigade puudumise kohta,” kirjeldab EKRE saadik. “Koalitsiooni jaoks ei anna see nn ühiskomisjon midagi. Ei täiendavaid teadmisi ega kinnitust mingite ebakohasuste kohta. Ja üldse pole koalitsioonipoliitikutel eriti kohta seal, nii selgitati meile eelmisel korral.”

“Mulle sai juba eelmisel korral selles “ühiskomisjonis” selgeks, et seal päevakorda ei kinnitata, otsuseid ja järeldusi ei fikseerita, ühiseid seisukohti ei kujundata, otsuseid ei tehta ja nagu ühiskomisjoni juhtinud opositsioonipoliitik teatas – midagi ka ei hääletata. Tegemist ei ole ühiskomisjoniga, vaid opositsiooni poolse sisutu ja tühja nõiajahiga, millega kaasamängimine pole eriti arukas tegu,” lõpetab Paul Puustusmaa.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused