Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE saadikud lahkusid Riigikogu saalist, et protestida Kaja Kallase süsteemse valetamise vastu

-
23.02.2022
Henn Põlluaas avaistungil kõnelemas.
© UU

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Riigikogu fraktsiooni saadikud loobusid tänases Riigikogu infotunnis Kaja Kallaselt küsimusi küsimast ja lahkusid saalist, et protestida peaministri süsteemse valetamise vastu.

EKRE fraktsiooni esimehe Henn Põlluaasa sõnul on viimaste nädalate infotunnid ja arupärimised Kaja Kallasele veenvalt näidanud, et küsimuste esitamine peaministrile ei täida oma eesmärki.

„Vastuseid küsimustele lihtsalt ei tule. Selle asemel on peaminister riigikogu liikmete suhtes võtnud valitseja hoiaku, kellel on õigus küsijate peale kärkida, neid solvata, mõnitada ja neid tõele mitte vastavate süüdistustega üle külvata. Näiteks on ta meie erakonda korduvalt seostanud meeleavaldustega, mida me ei ole korraldanud ja intsidentidega, millega meil ei ole mingit puutumust. Peaminister kasutab Riigikogu pulti selleks, et levitada valesid, nagu eelmine valitsus oleks tõstnud aktsiise ja keelustanud esimese koroonalaine ajal meelevaldused,“ ütles Põlluaas.

„Meile on vastuvõetamatu, et Kaja Kallas tegeleb oma vastusteks mitte kvalifitseeruvates loengutes alusetute süüdistuste ja valetamisega. Meile on vastuvõetamatu, et peaminister võtab endale õiguse hurjutada ja tõrjuda suurt osa Eesti ühiskonnast. Seetõttu langetas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon otsuse tänase infotunnis oma küsimused tagasi võtta ja protestiks Kaja Kallase käitumise vastu infotunnist lahkuda.“