Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE saadikud Tallinna volikogus võitlesid välja linnale väga vajaliku liiklussimulaatori

01.02.2021
Liiklus Tallinnas.
© Uued Uudised

Viimasel Tallinna linnavolikogu istungil, mis toimus 28.01.2021, oli päevakorras EKRE fraktsooni arupärimine linnapea Mihhail Kõlvartile liiklussimulatsioonimudeli teemal, kus saadikud uurisid, kui kaugele töödega jõutud on ja kas kõik edeneb plaanipäraselt.

Liiklussimulatsioonimudel on tööriist, millega on võimalik mudeldada liiklust ja läbi mängida erinevad stsenaariume, nt mis juhtub liiklusega siis, kui mõni tänav remondiks suletakse või fooritsüklit muudetakse, kui kaugele ulatuvad mõjud, kuidas oleks võimalik neid mõjusid muuta jne. Ühesõnaga on tegemist väga vajaliku tööriistaga liikluse- ja üldse linnaplaneerijatele.

EKRE fraktsioon tegi juba 2019. aasta eelarvesse muudatusettepaneku liiklussimulatsioonimudeli väljatöötamiseks, toona lükati ettepanek tagasi. Kui rahvuskonservatiivid tegid uuesti sama ettepaneku 2020. aasta eelarvesse, siis leidis ettepanek osaliselt toetust (väiksemas rahalises mahus) ja see võeti vastu.

Kuna 2020. aasta oli ebatavaline Covid-pandeemia tõttu, siis jäid mudeliga seotud tööd toppama, õnneks jõuti sügisel siiski avada riigihange, kuhu saabus kaks pakkumist väga kõvadelt tegijatelt Kanadast ja Saksamaalt. Hetkel toimub pakkumiste läbivaatamine ja hindamine, mudel ise saadakse plaanide kohaselt valmis 2021. aasta sügiseks.

Tänu EKRE fraktsiooni ettepanekule saab Tallinn omale väga vajaliku tööriista, mille abil on võimalik kõike liiklusega seonduvat paremini planeerida ja efektiivsemalt teostada.