EKRE saadikud Tallinna volikogus võitlesid välja linnale väga vajaliku liiklussimulaatori

Eesti,
©Uued Uudised
Autode Tallinn.

Viimasel Tallinna linnavolikogu istungil, mis toimus 28.01.2021, oli päevakorras EKRE fraktsooni arupärimine linnapea Mihhail Kõlvartile liiklussimulatsioonimudeli teemal, kus saadikud uurisid, kui kaugele töödega jõutud on ja kas kõik edeneb plaanipäraselt.

Liiklussimulatsioonimudel on tööriist, millega on võimalik mudeldada liiklust ja läbi mängida erinevad stsenaariume, nt mis juhtub liiklusega siis, kui mõni tänav remondiks suletakse või fooritsüklit muudetakse, kui kaugele ulatuvad mõjud, kuidas oleks võimalik neid mõjusid muuta jne. Ühesõnaga on tegemist väga vajaliku tööriistaga liikluse- ja üldse linnaplaneerijatele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EKRE fraktsioon tegi juba 2019. aasta eelarvesse muudatusettepaneku liiklussimulatsioonimudeli väljatöötamiseks, toona lükati ettepanek tagasi. Kui rahvuskonservatiivid tegid uuesti sama ettepaneku 2020. aasta eelarvesse, siis leidis ettepanek osaliselt toetust (väiksemas rahalises mahus) ja see võeti vastu.

Kuna 2020. aasta oli ebatavaline Covid-pandeemia tõttu, siis jäid mudeliga seotud tööd toppama, õnneks jõuti sügisel siiski avada riigihange, kuhu saabus kaks pakkumist väga kõvadelt tegijatelt Kanadast ja Saksamaalt. Hetkel toimub pakkumiste läbivaatamine ja hindamine, mudel ise saadakse plaanide kohaselt valmis 2021. aasta sügiseks.

Tänu EKRE fraktsiooni ettepanekule saab Tallinn omale väga vajaliku tööriista, mille abil on võimalik kõike liiklusega seonduvat paremini planeerida ja efektiivsemalt teostada.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused